aktualizacja 

"To po co wam cenniki?". Odpowiedz księdza zabolała internautów

419

Ksiądz Sebastian Picur to jeden z najpopularniejszych duchownych na TikToku. Ostatnio kapłan nieco naraził się swoim widzom. Zdecydował się bowiem skomentować kwestię cenników w kościołach. Jego stanowcza odpowiedź zdecydowanie nie przypadła do gustu większości internautów. Szczegóły robią wrażenie.

"To po co wam cenniki?". Odpowiedz księdza zabolała internautów
Mówił o cennikach księży. W komentarzach rozpętała się burza. Zdjęcie ilustracyjne. (YouTube, Parafia Piotra Jana - Krosno)

Katolicki ksiądz Sebastian Picur posługuje w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie (woj. podkarpackie). Pracuje też jako nauczyciel religii w szkole. Z sukcesami prowadzi swoje profile w mediach społecznościowych.

Mówił o cennikach księży. W komentarzach rozpętała się burza

To po co wam cenniki? - zapytała niedawno księdza Picura jedna internautka.

Duchowny od razu zareagował na te zaczepki. Nagrał nowe wideo, jakie wrzucił na swój kanał na TikToku w sobotę 25 listopada br. Jasno postawił sprawę. "Na parafiach, w których byłem nie widziałem i nie znalazłem żadnego cennika" - skwitował stanowczo. W tle dało się słyszeć remix piosenki pt. "Kiedyś cię znajdę" producenta Tribbs.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowe regulacje w Kościele. Czego brakuje w dokumencie Jędraszewskiego?

Widzowie bardzo chętnie wyświetlali nagranie kapłana. Do czasu publikacji tego artykułu zebrało ono już ponad 39 tys. odsłon. Internauci nie przebierali w swoich opiniach. W komentarzach rozpętała się istna burza na temat opłat, jakie pobierają duchowni.

"Czyli z ręką na sercu może ksiądz powiedzieć, że za pogrzeb lub za ślub księża nie brali zapłaty? To, że cennika nie ma, nie znaczy, że jest za free" - pisała jedna osoba. "Gdy chciałam pochować tatę, to nie usłyszałam co łaska, tylko że od 500 do 800 dają" - żaliła się kolejna. "Oj, bywają, ja sama niestety padłam ofiarą cennika, nawet za zaświadczenie..." - wtórowała inna.

Bezczelny i obłudny ksiądz. I to ma być zabawne - denerwował się pewien użytkownik.
W mediach każdy tak mówi, a jak przyjdzie do spotkania w cztery oczy na plebanii, to co innego się okazuje. 1500 za ślub płaciłem w małej mieścinie - dodawał inny.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić