Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KME
|

Umierała na jego rękach. Filmowiec mówi, dlaczego doszło do tragedii na planie "Rust"

16
Podziel się:

Oświetleniowiec Serge Svetnoy pracował z Halyną Hutchins, którą Alec Baldwin śmiertelnie postrzelił na palnie filmu "Rust". Kilka dni po tragedii Svetnoy podzielił się w sieci swoją wersją wydarzeń, wskazując winnych śmierci operatorki.

Umierała na jego rękach. Filmowiec mówi, dlaczego doszło do tragedii na planie "Rust"
Halyna Hutchins zginęła na planie filmu "Rust" (Getty Images)

Śledczy badają sprawę tragicznej śmierci 42-letniej Halyny Hutchins, jednej z dwóch ofiar strzałów oddanych przez Alec Baldwina na planie filmu "Rust". Choć jak dotąd nikomu nie postawiono zarzutów, z dnia na dzień wiadomo coraz więcej o okolicznościach tragicznego w skutkach wypadku.

Użycia broni-rekwizytu wymagała jedna ze scen filmu rozgrywająca się w kościele. Strzały oddane przez Baldwina trafiły Hutchins w brzuch, a reżysera Joela Souzę, w ramię. Kobiety, mimo akcji ratunkowej, nie udało się uratować. Zamarła w szpitalu.

Na planie "Rust" doszło do wielu zaniedbań, za które odpowiedzialność przypisuje się głównie asystentowi reżysera i 24-letniej Hannie Gutierrez-Reed. To ona odpowiadała za broń na planie, która jak się później okazało, była nabita nie tylko ślepakami, ale i ostrą amunicją.

Zobacz także: Alec Baldwin zastrzelił operatorkę i zranił reżysera. Tragedia na planie filmowym w USA

Serge Svetnoy, który był oświetleniowcem na planie "Rust", na własne oczy widział śmierć Halyny Hutchins. Jak ujawnił w mediach społecznościowych, kobieta dosłownie umierała na jego rękach. W obszernym poście na Facebooku Svetnoy opisał nie tylko moment feralnego zdarzenia, ale i wskazał - jego zdaniem - odpowiedzialnych za tę tragedię.

"Zaniedbania ze strony osoby, która miała sprawdzić broń, zanim pojawiła się na planie, ale tego nie zrobiła. Zaniedbania osoby, która powinna oznajmić głośno, że na planie jest naładowania broń, ale tego nie zrobiła. I osoby, która powinna sprawdzić broń po raz kolejny, podczas przygotowania do sceny, ale tego nie wykonała. Rezultatem jest śmierć człowieka" - podkreślił Serge Svetnoy.

Wprost nawiązując do Hanny Gutierrez-Reed, pisze, że 24-latka - chociażby z uwagi na wiek i doświadczenie - po prostu nie mogła zapewnić obsadzie bezpieczeństwa.

"Profesjonaliści to osoby, które spędziły lata na planach filmowych i znają swoją pracę od A do Z. To ludzie, którzy we krwi mają zasady bezpieczeństwa na planie. Nikt im nie musi mówić, że muszą zabezpieczyć statyw, ogrodzić teren eksplozji. Mają to po prostu wpisane w DNA" - dodaje.

Gorzkie słowa współpracownik - i przyjaciel Hutchins zarazem - skierował także pod adresem producentów. Jak twierdzi Svetnoy, oszczędzając na profesjonalistach dbających o bezpieczeństwo na planie, oni także ponoszą winę za śmierć operatorki.

"Żeby oszczędzić centa, zatrudniacie ludzi, którzy nie są w pełni przeszkoleni do skomplikowanej i niebezpiecznej pracy. Ryzykujecie życie innych ludzi, a co za tym idzie - także wasze własne" - zwrócił się do producentów oświetleniowiec.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
WP Gwiazdy
KOMENTARZE
(16)
Ggg
7 miesięcy temu
Może komuś zależało
Kristi
7 miesięcy temu
Młoda i nieodpowiedzialna!!! A człowiek nie źyje, przeraźające!!!
aaaaaaaaaaaaa...
7 miesięcy temu
ale zupełnie jak Anita Werner wow !!!!!!!!!!
pawel-
7 miesięcy temu
Alec nie pij ...
WTF?
7 miesięcy temu
No dobra ale po co w ogóle ostra amunicja na planie filmowym?
sed
7 miesięcy temu
Widać że wesoło się bawili przy kręceniu tego filmu.
hehe
7 miesięcy temu
ciągle ktoś zamiera na tym dziwnym portalu, szczególnie w części celebrytek dubajowych to i ta zamarła w szpitalu
gość
7 miesięcy temu
Skoro pojawiły się informację, że członkowie ekipy lubili sobie postrzelać po planie, to być może nie zawiodła młoda niedoświadczona osoba, która musi te doświadczenie zdobywać. Ona może wszystko sprawdziła kilka razy, ale znalazł się ktoś nieodpowiedzialny, kto po pierwsze na takie strzelanie po planie pozwalał, po drugie nie dopilnował aby broń odłożono gdzie należy, a taka beztroska doprowadziła, że naładowany pistolet trafił tam gdzie nie powinien. Teraz trudno się przyznać, jak sprawy poszły tak daleko, że zginął człowiek.
zibi
7 miesięcy temu
No czegoś tu od początku nie rozumiem . Ktoś przecież załadował ostre pociski do broni, rekwizytu filmowego ! Po co ? Ktoś świadomie załadował część ślepaków i część ostrych ! Pytam kto i po co ? !
meeeeeee
7 miesięcy temu
"Zamarła w szpitalu"... Kto to pisał...
Dbdb
7 miesięcy temu
Nie bronię konkretnej osoby ale nikt nie ma wpisanych w DNA zasad bezpieczeństwa na planie. Tzw. doświadczony też może popełnić błąd, chociażby przez rutynę. A niedoświadczony gdzieś musi zdobywać doświadczenie, prawda?
pawel-
7 miesięcy temu
jak by nie pił, to by sprawdził broń ...
Dziwne
7 miesięcy temu
Jak można pomylić ostrą amunicję z ślepą??
aaa
7 miesięcy temu
Zanim się użyje broni, to powinno się samemu sprawdzić, a nie zrzucać odpowiedzialność na kogoś innego...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić