TVN zmieni właściciela. KRRiT już myśli o anulowaniu koncesji

292

Warner Media i Discovery, obecny właściciel grupy TVN, już niebawem się połączą. Natomiast Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji już myśli o cofnięciu koncesji.

TVN zmieni właściciela. KRRiT już myśli o anulowaniu koncesji
TVN znów może mieć problemy z koncesją (Facebook)

Jakiś czas temu KRRiT zwlekała z przedłużeniem koncesji dla TVN24. Później pojawił się pomysł wprowadzenia ustawy "lex TVN". Na jej podstawie firmy spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego nie mogłyby mieć w spółkach medialnych działających na podstawie polskich koncesji udziałów przekraczających 49 proc.

Nie ma wątpliwości co do tego, że ustawa miała uderzyć w TVN, którego większościowym właścicielem jest amerykańska spółka Discovery. Jeśli stacja chciałaby odzyskać koncesję, musiałaby znaleźć nowego właściciela. Ostatecznie jednak prezydent Andrzej Duda zawetował "lex TVN".

Teraz TVN znów może mieć problemy z koncesją. Discovery łączy się bowiem z WarnerMedia, a TVN stanie się częścią WarnerBros.Discovery. KRRiT nie zamierza przejść obojętnie obok tej fuzji.

Już kilka miesięcy temu, zaraz po oficjalnych zapowiedziach nadchodzącej fuzji, KRRiT deklarowała podjęcie działań w celu dokładnego zbadania wpływu tej transakcji na polski rynek mediów. Taka analiza zostanie przez organ przeprowadzona - powiedziała w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl rzeczniczka prasowa KRRiT, Teresa Brykczyńska.
Do dnia dzisiejszego KRRiT nie została poinformowana przez koncesjonariusza (TVN SA) o takiej fuzji. Z tego powodu nie wypowiadam się na temat wnoszony do obiegu medialnego bez jego formalnego i zgodnego z ustawą przekazania wniosku do regulatora (KRRiT) - oznajmił prof. Janusz Kawecki z KRRiT.
Zobacz także: To nie koniec lex TVN? Miller: PiS nie będzie ustawać w wysiłkach
Autor: MPS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić