Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Ukraińcy przepraszają Polaków. Poszło o występ Ochmana na Eurowizji

Podziel się:

Finał tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji już za nami. Wiele osób z Polski było zaskoczonych faktem, że w ostatnim etapie Krystian Ochman nie otrzymał ani jednego punktu od jury z Ukrainy. Nie tylko oni nie kryją zdziwienia. Wtórują im... Ukraińcy.

Ukraińcy przepraszają Polaków. Poszło o występ Ochmana na Eurowizji
Ukraińscy widzowie Konkursu Piosenki Eurowizji przepraszają osoby z Polski. O co chodzi? (Getty Images)

Tegoroczne pierwsze miejsce w Konkursie Piosenki Eurowizji zajęła Kalush Orchestra z piosenką "Stefania". Krystian Ochman, który reprezentował Polaków, zakończył rywalizację na 12. miejscu.

Eurowizja 2022. Ukraińscy przepraszają za swoje jury

W finale konkursu Krystian Ochman nie otrzymał ani jednego punktu od ukraińskich jurorów. Część komentujących nie kryła zaskoczenia.

Okazało się, że Polacy nie byli osamotnieni w rozgoryczeniu. Oburzeni zachowaniem ukraińskich jurorów okazali się... sami Ukraińcy. W sieci pojawiły się liczne komentarze, w których przepraszali oni za zachowanie swoich reprezentantów

Ukraiński naród myśli inaczej. Przepraszamy!
Jury do wymiany – pisali oburzeni Ukraińcy na Facebook.

Głos na temat zbyt niskiego — jak dowodził — ocenienia reprezentanta z Polski zabrał Taras Topolya. Ukraiński piosenkarz opublikował na ten temat specjalny post, w którym wyraził ubolewanie, że Krystian Ochman został potraktowany w niesprawiedliwy sposób. Zapewnił, że ani on, ani pozostali przedstawiciele Ukrainy nie podzielają zdania swojego jury.

(...) To tylko głosy jury, które są dokładnym przeciwieństwem opinii całego narodu ukraińskiego. Przecież ani z twórczego punktu widzenia, ani z uniwersalnego punktu widzenia przedstawiciel Polski nie zasługiwał na tak niską ocenę, bo przemówienie Ochmana było naprawdę wspaniałe, nie mniej wspaniałe niż polityczne i gospodarcze wsparcie ze strony Polski, które otrzymywaliśmy przez całą wojnę — napisał Taras Topolya na Facebooku.
Zobacz także: Zobacz też: Rafał Brzozowski ocenia swój występ na Eurowizji. "Teraz podszedłbym do tej piosenki inaczej"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić