Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 

W młodości zachwycała urodą. Tak wyglądała kiedyś Teresa Lipowska

47

Większość młodego pokolenia kojarzy Teresę Lipowską głównie z roli Barbary Mostowiak z "M jak miłość". Jej filmografia jest jednak o wiele bogatsza, a aktorka zaczynała jako bardzo młoda dziewczyna. I nie ma się temu co dziwić - jej uroda powalała na ekranie i inspirowała reżyserów. Sami spójrzcie, jak wyglądała w przeszłości. Jesteśmy pod wrażeniem!

W młodości zachwycała urodą. Tak wyglądała kiedyś Teresa Lipowska
Teresa Lipowska (AKPA, AKPA)

Teresa Lipowska jest aktorką starszego pokolenia. Z branżą filmową jest związana od 70 lat! Na ekranie zadebiutowała w 1950 roku rolą junaczki w "Pierwszym starcie".

Na deskach teatru można było ją jednak zobaczyć znacznie wcześniej. Po wojnie przeniosła się z rodzicami do Łodzi, gdzie w wieku 9 lat zagrała królewnę-żabkę w spektaklu "Za siedmioma górami" wystawianym w Teatrze Lutnia. W 2007 obchodziła jubileusz 50 lat pracy zawodowej na scenie podczas benefisu w Teatrze Kwadrat w Warszawie.

Nie ma się co dziwić, że reżyserzy bili się o nią. Lipowska powalała urodą! W latach 60. zajmowała się głównie dubbingiem - dubbingowała "Flinstone'ów(1960-66) i Jetsone'ów (1962-1987). Zaczęła też występować w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia, grała też w Teatrze Ludowym i Nowym.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

W spektaklu "Dwie wdowy" z 1967 r. widzowie mogli podziwiać jej zgrabne nogi.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Trzeba przyznać, że aktorka na przestrzeni lat postarzała się bardzo naturalnie. Wdzięk, fryzura i uśmiech wciąż pozostały te same!

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Młodsze pokolenie kojarzy ją jednak głównie z roli Barbary Mostowiak w serialu obyczajowym "M jak miłość", gdzie gra od 2000 roku. Jak sama jednak podkreśla, nie jest aktorką spełnioną. - Ambitny człowiek nigdy nie czuje się spełnionym do końca. Jeszcze są rzeczy, które chciałabym na pewno zrobić. Wspaniale byłoby zagrać jakąś rolę dojrzałej kobiety, ciekawej psychologicznie – w filmie lub teatrze.

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić