Wykształcenie Anity Werner. Trudno ukryć zaskoczenie

176

Anita Werner to jedna z najsłynniejszych polskich dziennikarek. Od lat występuje przed kamerą prezentując widzom informacje z Polski i świata. Prezenterka "Faktów" TVN nie skończyła jednak dziennikarstwa. Wykształcenie Anity Werner zaskoczy niejednego fana prezenterki.

Wykształcenie Anity Werner. Trudno ukryć zaskoczenie
Wykształcenie Anity Werner. Zaskakujące, co robi w "Faktach" (AKPA)

Anita Werner to jedna z najsłynniejszych polskich dziennikarek i prezenterek telewizyjnych. Widzowie ją uwielbiają i z chęcią oglądają wieczorne "Fakty", gdy zasiada przed kamerą. Choć w mediach pracuje od początku istnienia stacji, czyli 2001 roku, wcale nie ma wykształcenia dziennikarskiego.

Wykształcenie Anity Werner zaskakuje. Nie każdy wie, że słynna dziennikarka telewizyjna wcale nie kończyła studiów w tym kierunku. Wybrała coś zupełnie innego, a co więcej, zanim zaczęła pracę w mediach, zajmowała się zbliżoną, ale jednocześnie zupełnie inną branżą. Co robiła zanim weszła do świata telewizji?

Wykształcenie Anity Werner. Co studiowała?

Co studiowała Anita Werner? Dziennikarka urodziła się w Łodzi gdzie mieszkała i chodziła do szkoły. Skończyła tam I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika. Po szkole średniej Werner zdecydowała się na studia na Uniwersytecie Łódzkim. Kierunkiem, który studiowała było... kulturoznawstwo. Z kolei specjalnością, którą wybrała było filmoznawstwo.

Nawet najlepsi w swoim fachu nie kończą specjalnie przeznaczonych do tego studiów. Dziennikarzem można zostać po wielu kierunkach, na przykład polonistyce, politologii czy tak jak Werner, kulturoznawstwie.

Mało kto wie, że praca w mediach nie była jedynym zajęciem Anity Werner. Choć do telewizji trafiła zaraz po skończeniu studiów, wcześniej występowała w filmach. Jako 17-latka odegrała główną rolę w produkcji Władysława Pasikowskiego "Słodko gorzki". Pojawiła się też w filmie "Dzieje mistrza Twardowskiego", "To my" czy serialu "Zostać miss".

Zobacz także: Anita Werner: "Nie miałam nigdy poczucia, że idę drogą pełną chaszczy"
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić