Wymowne słowa. Tego dnia Lipowska opuści "M jak miłość"

10

Teresa Lipowska już od 22 lat gra Barbarę Mostowiak w serialu "M jak miłość". Niektórzy zastanawiają się, kiedy doświadczona aktorka powie "pas". 85-latka odniosła się do tego wątku.

Wymowne słowa. Tego dnia Lipowska opuści "M jak miłość"
Teresa Lipowska (AKPA, AKPA)

Teresa Lipowska od wielu lat spełnia się jako aktorka serialowa, filmowa, ale i teatralna. Debiut na ekranie zaliczyła w 1950 roku, w filmie "Pierwszy start" Leona Buczkowskiego.

Niemałą popularność przyniósł jej film "Rzeczpospolita babska". Zagrała w nim sierżant Danutę Pawlak. Lipowska pojawiła się też w takich produkcjach jak "Tato", "Sara", "Nikodem Dyzma", "Noce i Dnie", "Lalka" czy "Dom".

Od ponad 20 lat związana jest z "M jak miłość". Właśnie ten serial jest źródłem jej utrzymania. Choćby z uwagi na to 85-latka nie myśli o opuszczeniu szeregów tej produkcji.

Często dziennikarze pytają, czy ta rola mi się nie znudziła, czy nie chcę odejść. Odejdę, kiedy serial się skończy - oznajmiła Lipowska w rozmowie z tygodnikiem "Świat i ludzie".

Nawiązała też do swoich 85. urodzin. Z tej okazji koledzy i koleżanki z "M jak miłość" przygotowali dla niej sporą niespodziankę.

Z okazji moich 85. urodzin na plan przyjechał producent, reżyserzy, scenarzyści: z kwiatami, koszem smakołyków. Był tort i wiele pięknych życzeń. Usłyszałam, że jestem kamieniem węgielnym tego serialu, że beze mnie nie istnieje - ujawniła Lipowska.

Teresa Lipowska: Czy ktoś mi zazdrości?

Do krążących plotek o odejściu z "M jak miłość" Teresa Lipowska odnosiła się już w lipcu, podczas rozmowy z Onetem. Wówczas jasno dała do zrozumienia, że zdrowie jej dopisuje.

Nie mam internetu, nie czytam tych skaczących literek, ale i tak ciągle słyszę, że jestem już w Skolimowie, że nie mam siły chodzić. Czy ktoś mi zazdrości mojej witalności? - pytała bardzo wymownie serialowa Barbara Mostowiak.
Zobacz także: Chaos na Krecie. "Biblijna katastrofa"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić