Wypadek na planie filmu "Rust". Wstrząsające ustalenia śledczych

1

Można było zapobiec tragedii, która wydarzyła się na planie filmu "Rust", a feralny strzał Baldwina nie zakończyłby życia operatorki, gdyby na planie przestrzegano procedur. Takie wnioski płyną z najnowszego raportu śledczych.

Wypadek na planie filmu "Rust". Wstrząsające ustalenia śledczych
Aleck Baldwin postrzelił na planie "Rust" dwie osoby. Jedną śmiertelnie (twitter)

Śledczy z Nowego Meksyku doszli do szokujących wniosków, badając tragedię z Alekiem Baldwinem, która jesienią 2021 roku rozegrała się na planie filmu "Rust". Jak podaje CNN, produkcja wielokrotnie naruszała zasady bezpieczeństwa i co gorsza, zdawała sobie z tego sprawę. Śledczy ustalili także, że na planie doszło do kilku innych incydentów, które także mogły zagrozić życiu pracowników.

Ten tragiczny incydent nigdy by się nie wydarzył, gdyby produkcja przestrzegała narodowych standardów środowiska filmowego dotyczących bezpiecznego używania broni. To jest totalna porażka pracodawcy, który nie przestrzegał odgórnie ustalonych protokołów, mających zapewnić bezpieczeństwo jego pracowników - powiedział James Kenney z biura ds. środowiska.

Dodał też, że zarzutów pod adresem produkcji jest dużo więcej.

Zobacz także: Alec Baldwin zastrzelił operatorkę i zranił reżysera. Tragedia na planie filmowym w USA

Póki co, za naruszenia ukarano grzywną firmę LLC, która odpowiadała za kręcenie filmu "Rust". Władze Nowego Meksyku nałożyły najwyższą możliwą za tego typu przewinienia karę w wysokości 137 tys. dolarów. Do odpowiedzialności nie pociągnięto pracowników odpowiedzianych za uzbrojenie. Jak wynika z ustaleń śledczych, wbrew przypisanym zadaniom w rzeczywistości powierzano im inne obowiązki, a kwestia bezpieczeństwa osób używających broni nie była wcale priorytetowa.

Wciąż nie wiadomo jednak, jak ostra amunicja znalazła się na filmowym planie. Tę sprawę bada zupełnie inne śledztwo. W wyniku tragedii na planie "Rust" Alec Baldwin postrzelił z broni-rekwizytu dwie osoby. Jedna z nich, operatorka Halyna Hutchins, zmarła.

Autor: KME
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić