Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KDH
|
aktualizacja

Wypadek, operacja i COVID-19. Tak odchodziła Barbara Krafftówna

5
Podziel się:

Barbara Krafftówna przed śmiercią zachorowała na COVID-19. Okazuje się, że chwilę wcześniej miała wypadek, po którym musiała przejść operację.

Wypadek, operacja i COVID-19. Tak odchodziła Barbara Krafftówna
Barbara Krafftówna zmarła w wieku 93 lat (fot. AKPA)

Barbara Krafftówna zmarła 23 stycznia 2022 r. w wieku 93 lat. Aktorkę pochowano 4 lutego w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Od tamtego czasu dowiadujemy się kolejnych szczegółów o ostatnich tygodniach jej życia. Jak ujawnił "Super Express", na przełomie października i listopada 2021 r. Krafftówna trafiła do szpitala.

Aktorka osunęła się z łóżka w swoim mieszkaniu w Warszawie, co doprowadziło do poważnego problemu zdrowotnego.

Basia, upadając, złamała nogę i konieczna była natychmiastowa operacja – powiedziała w rozmowie z gazetą przyjaciółka artystki.

Aktorka miała nogę w gipsie i potrzebowała nieustannej opieki. Szybko podupadała na zdrowiu, stąd przewieziono ją do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich. Niedługo potem okazało się, że ma koronawirusa.

Basia leżała w swoim pokoju. Początkowo nie czuła się najlepiej, ale ostatecznie udało jej się pokonać koronawirusa. Niestety, przyszły gorsze dni i Basia przestała przyjmować pokarmy. Z dnia na dzień opadała z sił. Po operacji miała mieć rehabilitację, ale niestety nie doczekała. Zasnęła i już się nie obudziła – zdradziła informatorka gazety.

Przypomnijmy, że choć Krafftówna była gwiazdą, to jej życie nie było łatwe. Straciła dwóch mężów i syna. Pierwszy, Michał Gazda, zginął w wypadu samochodowym w 1969 r. - 13 lat po tym, jak się pobrali. Ich jedyny syn, Piotr, zmarł w 2009 r.

Drugie małżeństwo aktorki z Arnoldem Seidnerem, dyrektorem instytutu do spraw emigrantów w San Francisco, trwało zaledwie pół roku. Mężczyzna zmarł w wyniku zawału serca.

Zobacz także: Zobacz: Oni odeszli w 2021
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
krys59
6 miesięcy temu
Wymarzona śmierć, zasnąć i się obudzić na tamtym, lepszym świecie
bronek
6 miesięcy temu
aż strach pomyśleć na co przed 2020 rokiem umierali ludzie kiedy nie było corona-virusa. To musiałobyć straszne - jakieś zwyczajne, potoczne choroby tylko
Alina
6 miesięcy temu
Gdyby po.operacji została w swoim mieszkaniu, żyłaby..Przeniesienie do domu w Skolimowie, pełnego ludzi, musiało się skończyć zakażeniem..
8787
6 miesięcy temu
Ludzie umierali bez pomocy, ani leczenia na raka, na zapalenie płuc i inne, ale testy wykazały covid i na kołnierzu niektórzy mieli podobnie szkodliwy łupież. Medycy ekstra kasę mieli tylko za zgon z powodu cowida. Jakie wnioski?
EBOLA✌
6 miesięcy temu
Dożyć tak sędziwego wieku to cud w obecnym czasie, nie doszukujcie się jakiegoś covida! Ludzie w tym wieku umierają z przyczyn naturalnych
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić