Anna Wajs-Wiejacka
Anna Wajs-Wiejacka| 
aktualizacja 

Zaskakujące teorie na temat Putina. Czy jego syn przejmie władzę?

O Władimirze Putinie mówi się dużo i często. Wokół dyktatora narosło wiele spekulacji, podejrzeń i teorii spiskowych. Od dłuższego czasu pojawiają się informacje o tym, że rosyjski dyktator zmaga się z poważną chorobą i planuje zmiany w prawie, które umożliwią jego synowi przejęcie władzy.

Zaskakujące teorie na temat Putina. Czy jego syn przejmie władzę?
Władimir Putin (Twitter)

Wiele informacji, które przekazują rosyjskie media i przedstawiciele władzy, prawdopodobnie nie jest prawdziwych. Takie doniesienia mogą być elementem wojny informacyjnej ze strony Federacji Rosyjskiej.

Doniesienia o tym, że Władimir Putin jest poważnie chory, pojawiają się od dłuższego czasu. Nie brakuje nawet teorii o śmierci rosyjskiego dyktatora. Jedna z nich mówi, że Putin zmarł w październiku ubiegłego roku i od tego czasu na oficjalnych spotkaniach ma się pojawiać jego sobowtór. Nie jest to jedyna zaskakująca informacja, na jaką można się natknąć w sieci.

Spekuluje się, że choć Putin żyje, to zmaga się ze śmiertelną chorobą. Świadomość, że jego dni są policzone, ma go skłaniać do wprowadzenia zmiany w prawie. Miałyby one umożliwić przejęcie władzy w Rosji przez wskazanego przez niego następcę. Jeśli wierzyć doniesieniom przedstawionym przez "The Mirror" Putin chciałby, żeby ten zaszczyt przypadł jego starszemu synowi z nieformalnego związku z byłą gimnastyczką Aliną Kabajewą.

Plotki o romansie Putina z Kabajewą pojawiają się od dawna, choć nigdy nie doczekały się oficjalnego potwierdzenia. Para miała się doczekać narodzin dwóch córek i dwóch synów. To właśnie starszemu z braci, który ma mieć obecnie 9 lat, ma przypaść scheda po ojcu. Aby umożliwić chłopcu przejęcie władzy, Putin pracować ma nad zmianami w konstytucji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rosyjski okręt w ogniu. Opublikowano nowe nagranie z ataku
Zakładam, że Putin chce poczekać do osiągnięcia pełnoletności jednego z synów. Mógłby z dnia na dzień zmienić konstytucję, aby umożliwić sukcesję w stylu królewskim przez 18-letniego syna, zamiast czekać do momentu, aż ten osiągnie 35. rok życia i będzie mógł wystartować w wyborach — stwierdził rosyjski prawnik, były poseł i ekspert polityczny Mark Feigin, cytowany przez "Super Express".

Sekretne życie Putina

Życie prywatne Władimira Putina utrzymywane jest w ścisłej tajemnicy. Oficjalnie mówi się, że Putin ma dwie dorosłe córki ze związku ze swoją byłą żoną Ludmiłą. Plotki mówią z kolei, że jest on ojcem co najmniej szóstki dzieci.

Ivan, podobnie jak troje jego rodzeństwa, ma być owocem romansu Putina z Aliną Kobajewą. Miał przyjść na świat w prywatnej klinice w Szwajcarii. Jego poród miała odbierać lekarka Natalia Thiebaud Kondratieva, podobnie jak młodszego z synów Putina, który miał jednak urodzić się już w Moskwie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić