aktualizacja 

Zaskoczeni? Oto wykształcenie Alicji Bachledy-Curuś

163

Wielu artystów decyduje się przerwać edukację, by całkowicie poświęcić się aktorstwu. Jak było w przypadku Alicji Bachledy-Curuś? Aktorka kilkukrotnie rozpoczynała studia, jednak dopiero w 2021 roku udało jej się je ukończyć. Jej wykształcenie może być dla was zaskoczeniem.

Zaskoczeni? Oto wykształcenie Alicji Bachledy-Curuś
Wykształcenie Alicji Bachledy-Curuś. Co takiego studiowała? (AKPA, AKPA)

Wielu znanych aktorów i aktorek nie raz przyznawało, że w którymś momencie przerywali swoją edukację. Niektórzy z kolei już od najmłodszych lat działają w branży aktorskiej mają wyłącznie nauczanie domowe.

Są jednak tacy, którym na wykształceniu jednak zależy, mimo iż zdobywają już swoje pierwsze role w filmach.

Alicja Bachleda-Curuś urodziła się 12 maja 1983 roku w Tampico w Meksyku. Tam spędziła kilka miesięcy swojego życia, z powodu pracy jej ojca, którą tam wykonywał (z zawodu geolog).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dorota Wellman odsłania kulisy nowego programu. "Nigdy wcześniej tego nie robiłam"

Ma starszego brata, Tadeusza, który jest pilotem, a jej stryj Adam Bachleda-Curuś to były burmistrz miasta Zakopane.

Wykształcenie Alicji Bachledy-Curuś

Aktorka uczyła się w Szkole Podstawowej im. Piotra Michałowskiego, a potem ukończyła krakowskie V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego. W szkole średniej uczyła się języka hiszpańskiego i angielskiego na poziomie rozszerzonym.

Alicja po ukończeniu liceum studiowała kilka kierunków. Jej pierwszym wyborem była iberystyka, później kulturoznawstwo, oba na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z powodu zobowiązań zawodowych, musiała jednak studia zawiesić.

Alicja Bachleda-Curuś studiowała też psychologię na Uniwersytecie Kalifornijskim, a także ukończyła Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku. W 2021 roku udało jej się zdobyć wykształcenie wyższe. Ukończyła studia magisterskie z historii sztuki na Uniwersytecie Kalifornijskim. 

Gwiazda nie skupiła się jedynie na swojej karierze aktorskiej. Twierdziła, że tak samo ważne jest dla niej dobre wykształcenie i w wieku 37 lat udało jej się je zdobyć. Niejednokrotnie powtarzała, że lubi się uczyć i nawet określiłaby się jako kujonkę.

Jak zdradziła osoba związana z rodziną Alicji, wykształcenia wyższego chcieli także dla niej rodzice aktorki, szczególnie jej ojciec Tadeusz. Nie do końca był zadowolony, że jego córka została aktorką. Marzył, że Alicja zdobędzie konkretny i pewny zawód.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić