aktualizacja 

Znaleźli przy nim 1,45 g. Jest decyzja sądu w sprawie Maty

786

Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów zdecydował o umorzeniu postępowania w sprawie przeciwko Macie. W ubiegłym roku raper i jego starszy kolega zostali oskarżeni o posiadanie narkotyków.

Znaleźli przy nim 1,45 g. Jest decyzja sądu w sprawie Maty
Jest decyzja w sprawie Maty. Postępowanie umorzono (AKPA)

Sąd Rejonowy dla Warszawy – Mokotowa w Warszawie umorzył we wtorek postępowanie prowadzone przeciwko Macie. 21-letni raper oraz jego 24-letni kolega w ubiegłym roku zostali oskarżeni przez prokuraturę o posiadanie narkotyków.

Postępowanie wobec Maty umorzone

Sąd Rejonowy dla Warszawy – Mokotowa w Warszawie umorzył postępowanie przeciwko Michałowi S. oskarżonemu o posiadanie środka odurzającego o łącznej wadze 0,39 g i Michałowi M. oskarżonemu o posiadanie środka odurzającego o łącznej wadze 1,45 g - poinformowała PAP Samodzielna Sekcja Prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie.

Orzeczenie w tej sprawie nie jest prawomocne, a prokuratura zapowiedziała już zażalenie na postanowienie sądu. Obecnie czeka na pisemne uzasadnienie wyroku, aby móc jak najszybciej złożyć swoje dokumenty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Hejt na Hołownię. "Jedno jest pewne"

Michał M., który znany jest pod pseudonimem Mata, w styczniu ubiegłego roku został zatrzymany przez policję. Wraz ze swoim kolegą przebywał w okolicy ulicy Okolskiej na warszawskim Mokotowie, a kiedy zauważył funkcjonariuszy miał "przyspieszyć kroku". Podczas legitymowania z kieszeni wyjął woreczki z charakterystycznym suszem.

Stróże prawa zatrzymali mężczyzn i zabezpieczyli ujawnioną substancję. Badania narkotesterem potwierdziły, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana - tłumaczyła policja.

Raper oraz jego kolega zostali przesłuchani. Obaj przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Po usłyszeniu zarzutu za posiadanie środków odurzających zostali zwolnieni do domu. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech. Od początku jednak przewidywano, że postępowanie zostanie umorzone.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić