Znana aktorka wyzdrowiała z koronawirusa. Czy na pewno? Wstrząsające nagranie

28

Opublikowano na Facebooku ankietę, w której wzięli udział chorzy na koronawirusa. 27 spośród 1500 ankietowanych wskazało, że towarzyszył im po wyzdrowieniu z COVID-19 dziwny objaw. Ten sam, który na wstrząsającym nagraniu pokazała Alyssa Milano.

Znana aktorka wyzdrowiała z koronawirusa. Czy na pewno? Wstrząsające nagranie
(Instagram)

Alyssa Milano to znana amerykańska aktorka, która chorowała na COVID-19. Swojego Instagrama prowadzi dość sporadycznie, ale tym razem zdecydowała się nagrać film, gdzie pokazała, jaki objaw niedawno zaobserwowała u siebie w związku z zakażeniem SARS-CoV-2 .

Zobacz także: Dawid Podsiadło przypomniał apel Kingi Dudy. Prezydencki minister komentuje

Alyssa Milano poskarżyła się fanom, że od momentu wyzdrowienia z choroby włosy wypadają jej całymi puklami. Bohaterka serialu "Czarodziejki" utożsamia objaw właśnie z COVID-19.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Aktorka słynie z pięknych, puszystych i zadbanych włosów. Nigdy nie miała problemu z ich wypadaniem w takiej ilości. Na krótkim nagraniu, nie kryjąc ogromnego zdziwienia i wzburzenia, aktorka pokazuje najpierw szczotkę, która jest czysta i wolna od włosia. Chwilę później aktorka wyjmuje z niej całe kołtuny.

To nowy objaw koronawirusa? Eksperci twierdzą inaczej

Alyssa Milano wprost mówi, że boi się wyłysieć. Objaw ten faktycznie wygląda niepokojąco, a póki co nie traktuje się go jako powikłania po COVID-19. Jak jednak sugerują specjaliści - nie bez przyczyny, bo nie jest to bezpośredni objaw związany z koronawirusem.

Ich zdaniem to łysienie telogenowe, czyli łysienie, które pojawia się w wyniku bardzo silnego stresu. Ostatnio silny stres towarzyszył przecież aktorce.

Lekarze twierdzą, że pacjenci o objawie informują ich średnio 2-3 miesiące po ustąpieniu COVID-19. Jak radzić sobie z łysieniem telogenowym? Przede wszystkim odpoczywać - radzą specjaliści.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić