Dorota Gardias ma nowotwór. Usłyszała wstrząsającą diagnozę

214

Dorota Gardias wybrała się jakiś czas temu na rutynową kontrolę do lekarza. Badanie piersi wykazało, że 41-latka ma centymetrowego guza i czeka ją operacja. Prezenterka apeluje do wszystkich, by nie zaniedbywać profilaktycznych badań.

Dorota Gardias ma nowotwór. Usłyszała wstrząsającą diagnozę
Dorota Gardias musi przejść operację (AKPA)

O wyniku badania, który poznała po rutynowej kontroli u lekarza, Gardias opowiedziała w magazynie "Party". Pogodynka nie kryje, że diagnoza – centymetrowy guz w piersi - była dla niej wstrząsająca.

Gdy usłyszałam, że to nowotwór i jak najszybciej trzeba zrobić operację, życie przeleciało mi przed oczami – wyznała Gardias.

Pogodynkę czeka teraz operacja, która ma się odbyć pod koniec września. Na szczęście rokowania są dobre, co oznacza, że nowotwór był wykryty na wczesnym etapie. Szybka diagnoza podczas prewencyjnego badania jest kluczowa w tego typu przypadkach. W Polsce średnio u ponad 50 kobiet dziennie wykrywa się raka piersi (15 tys. rocznie). Niestety 15 każdego dnia umiera.

Zobacz także: Polskie gwiazdy z koronawirusem. Lista jest coraz dłuższa

W trakcie pandemii wiele osób zapomina albo ignoruje konieczność poddawania się rutynowym kontrolom. Wiele z nich ma też utrudniony dostęp do specjalisty. W tym trudnym czasie Gardias apeluje, by nie bagatelizować objawów i badać się, by nie było za późno.

Nie ignorujcie żadnych niepokojących symptomów, bo mamy dla kogo żyć – mówiła mama 8-letniej Hani.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: WKZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić