Zygmunt Solorz-Żak to nie jest jego prawdziwe nazwisko. Kiedyś nazywał się inaczej

111

Niewiele osób wie, że polski przedsiębiorca i miliarder Zygmunt Solorz-Żak w rzeczywistości nazywa się zupełnie inaczej. Dlaczego założyciel telewizji Polsat zmienił nazwisko?

Zygmunt Solorz-Żak to nie jest jego prawdziwe nazwisko. Kiedyś nazywał się inaczej
Zygmunt Solorz-Żak w rzeczywistości nazywa się inaczej (AKPA, AKPA)

Zygmunt Solorz-Żak znany jest przede wszystkim jako twórca Telewizji Polsat. Oprócz tego inwestował też w sektor energetyczny, jest także udziałowcem m.in. Grupy Kapitałowej ZE PAK, Eleven Sports czy Plus Banku.

Obecnie Solorz-Żak jest jednym z najbogatszych Polaków. Według opublikowanego niedawno rankingu największych inwestorów indywidualnych "Pulsu Biznesu" Solorz-Żak zajmuje drugie miejsce z majątkiem o wysokości 11,6 mld zł.

Jak naprawdę nazywa się Zygmunt Solorz-Żak?

O fortunie króla Polsatu mówi się dużo, jednak niewiele osób wie, jak miliarder naprawdę się nazywa. Solorz-Żak zmienił swoje nazwisku już lata temu. Urodził się jako Zygmunt Józef Krok.

Nazwisko Solorz biznesmen przyjął po zawarciu małżeństwa z Iloną Solorz. Para jednak się rozwiodła, a przedsiębiorca ożenił się z Małgorzatą Żak. Wtedy dodał do nazwiska drugi człon.

Kilka lat po drugim rozwodzie wrócił do nazwiska Zygmunt Solorz. Warto wspomnieć, że miliarder wcześniej był znany także jako Piotr Krok i Piotr Podgórski. Jak tłumaczył po latach, zmyślone nazwisko przybrał, by chronić rodzinę, którą pozostawił w komunistycznej Polsce, gdy sam wyjechał za pracą na Zachód.

"Nasz Dziennik" przypomniał, że Solorz w trakcie pobytu w Austrii został oskarżony o kradzież w supermarkecie. Choć winy mu nie udowodniono, zmiana personaliów miała uchronić jego oraz jego bliskich przed nieprzyjemnościami.

Zobacz także: Ilona Łepkowska o pracy dla TVP
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić