aktualizacja 

Niewielu o tym wiedziało. Tak naprawdę nazywa się Donald Tusk

1970

Donald Tusk od wielu lat działa w polityce. W związku z tym pewnie wiele osób myślało, że wie o nim już absolutnie wszystko. Tymczasem nadal pojawiają się zaskakujące informacje na jego temat.

Niewielu o tym wiedziało. Tak naprawdę nazywa się Donald Tusk
Donald Tusk (Getty Images, Michal Fludra/NurPhoto)

Donald Tusk może pochwalić się sporym doświadczeniem. Był premierem polskiego rządu, sprawował funkcję Przewodniczącego Rady Europejskiej, natomiast w zeszłym roku z przytupem powrócił do polskiej polityki i stanął na czele Platformy Obywatelskiej.

Tusk cieszy się niemałą popularnością. Wydaje się jednak, że Polacy nie wiedzą o nim wszystkiego. Ciekawostką jest to, że polityk ma... dwa imiona!

Pierwsze z nich otrzymał po ojcu, również Donaldzie. Zmarł on, gdy przyszły premier chodził jeszcze do podstawówki. Ojciec aktualnego przywódcy PO był stolarzem. Polityk nie ukrywa, że bał się taty.

Ojca się bałem, lał mnie. Standardowe to nie było. Nie powiem, że z dobrym efektem, bo przemoc nigdy nie daje dobrych efektów. Wszyscy moi koledzy dostawali, ale mój ojciec może bił trochę częściej i mocniej. Jedyny dzień, kiedy starał się być łagodniejszy, to Wigilia, ale i tak mu nie wychodziło - mówił Donald Tusk w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

O tym pewnie nie wiedziałeś

"Super Express" spostrzega, że Tusk ma też drugie imię. Trudno je znaleźć nawet na oficjalnej stronie PO.

Okazuje się, że drugie imię szefa PO to Franciszek. Polityk otrzymał je po dziadku Franciszku Dawidowskim.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić