IMGW już wie. Są dobre wieści!

1

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przedstawił prognozę pogody na piątek, ale i weekend. Ci, którzy liczyli na ocieplenie, będą zadowoleni. W najbliższych dniach temperatury będą nieco wyższe. Znamy szczegóły.

IMGW już wie. Są dobre wieści!
IMGW zapowiada ocieplenie (Ventusky)

Piątek (8 grudnia) przyniesie nam zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na południowym zachodzie możliwe są rozpogodzenia. Wystąpią miejscami słabe opady śniegu. Opadów nie uświadczymy jedynie na południowym zachodzie.

Na zachodzie, południu i w centrum do godzin okołopołudniowych mogą utrzymywać się marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od –6°C na północnym wschodzie, około –1°C w centrum, do 1°C na zachodzie i na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie porywisty, południowo-wschodni i wschodni. W Sudetach wiatr w porywach do 60 km/h. Miejscami ślisko na drogach i chodnikach - informuje IMGW na swojej stronie internetowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Uderza w Witek. "Nie grzeszyła inteligencją"

Pogoda na weekend. IMGW zapowiada

A co wydarzy się w weekend 9/10 grudnia? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej twierdzi, że nastąpi ocieplenie.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południu kraju. Na wschodzie miejscami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze opady śniegu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i deszczu, przejściowo marznącego i powodującego gołoledź. Rano na południu lokalne mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od –4°C na wschodzie, około 0°C w centrum, do 3°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy miejscami porywisty, południowy i południowo-wschodni, na południu wiatr przejściowo słaby, zmienny. W Sudetach wiatr w porywach do 55 km/h.
W niedzielę pogoda nadal dynamiczna. Zachmurzenie duże i będą występować opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz, przejściowo marznący i powodujący gołoledź. Temperatura wyniesie od –1°C na północnym wschodzie, około 2°C w centrum, do 6°C na zachodzie kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, porywisty, na wybrzeżu w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych - zapowiada IMGW.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić