aktualizacja 

Pogoda w Polsce nie do zniesienia! Zatrważające prognozy. Brak słów

18

Pogoda w Polsce w najbliższych dniach znów zaskoczy. Ostatnimi czasy upały nieco zelżały i mogliśmy cieszyć się trochę chłodniejszą aurą. Tymczasem znów nadciągają bardzo wysokie temperatury! Żar będzie lał się z nieba. W cieniu odnotujemy nawet 40 stopni Celsjusza! Jak zmieniać się będzie pogoda w Polsce? Oto najnowsze prognozy.

Pogoda w Polsce nie do zniesienia! Zatrważające prognozy. Brak słów
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, Robert Kneschke)

Pogoda w Polsce wkrótce stanie się nie do zniesienia. Kolejne dni zaserwują nam zmienną aurę. Będą dni z temperaturą na poziomie 20-25 stopni Celsjusza, ale i w granicach 30 stopni. Niestety, przydarzą się też momenty, w których termometry wskażą tylko 15 stopni.

Upał wróci do naszego kraju w połowie przyszłego tygodnia. W pierwszej kolejności przeszło 30 stopni Celsjusza odnotują mieszkańcy zachodnich województw. Później upalnie będzie w innych zakątkach Polski.

Fala upałów w pewne rejony naszego kraju jednak nie dotrze. Skwaru nie odczujemy na północnym wschodzie oraz w górach.

Do Polski wracają upały. Z tym trzeba się liczyć!

Serwis branżowy twojapogoda.pl podkreśla, że w "w drugiej połowie przyszłego tygodnia temperatura przeważnie sięgać będzie popołudniami od 32 do 34 stopni Celsjusza w cieniu, jednak na zachodzie, a później także na południu i południowym wschodzie, odnotujemy nawet powyżej 35 stopni".

Najgoręcej będzie tradycyjnie na Dolnym Śląsku w Wielkopolsce oraz w województwie lubuskim. Temperatura sięgnie tam 38-39 stopni Celsjusza i tym samym zbliży się do... rekordów wszech czasów! Niewykluczone jest nawet 40 stopni w cieniu.

Należy spodziewać się, że alerty przed upałami wyda Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW).

Zobacz także: Upał będzie zabijał. "200 proc. wzrost śmiertelności"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić