aktualizacja 

Polacy muszą być gotowi. IMGW zapowiada

4

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przedstawił prognozę pogody na środę (6 września). Z przewidywań ekspertów wynika, że to będzie bezchmurny i ciepły dzień. Jedynie na północy i wschodzie kraju może pojawić się nieco więcej chmur.

Polacy muszą być gotowi. IMGW zapowiada
Co nas czeka w pogodzie? (wxcharts.com)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) spostrzega, że obecnie niże obejmują północno-wschodnie i zachodnie krańce kontynentu.

Sięgają też wschodniej części Basenu Morza Śródziemnego. Reszta Europy, w tym Polska, znajduje się natomiast w zasięgu rozległego wyżu początkowo z centrum nad południową Polską, później nad południową Skandynawią i Bałtykiem, w ciepłym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1012 hPA. Do południa lekko wzrośnie, natomiast później będzie delikatnie spadać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Baron o Nataszy Urbańskiej w "The Voice Kids"
W dzień słonecznie. Rano lokalnie będą utrzymywały się mgły, szybko zanikające. Temperatura od 23°C na północnym wschodzie do 28°C na zachodzie kraju, w rejonach podgórskich Karpat około 22°C, nad morzem od 19°C do 22°C. Wiatr słaby, zmienny - zapowiada IMGW na Twitterze.

Generalnie środa ma być bezchmurnym dniem. W niektórych miejscach wystąpi niewielkie zachmurzenie. Tylko na północy chmur pojawi się więcej - tam okresami zachmurzenie umiarkowane.

IMGW już wie. To wydarzy się w kolejnych dniach

W czwartek (7 września), jak wynika z prognozy IMGW, zachmurzenie również ma być małe, a temperatura oscylować będzie w granicach od 22 do 28 stopni Celsjusza.

Od piątku do niedzieli nadal pogodnie. Temperatura maksymalna od około 25°C na północnym wschodzie do około 30°C na zachodzie i południowym zachodzie Polski; nad morzem od 22°C do 25°C. Wiatr w piątek słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, później słaby, zmienny - czytamy na stronie internetowej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić