aktualizacja 

Totalny armagedon. -40 st. C i pół metra śniegu!

Zima atakuje Rosję. Pod śniegiem znalazło się przeszło 70 procent kraju, a zaspy w niektórych miejscach mają kilka metrów wysokości! Temperatura spada nawet do -40 stopni Celsjusza.

Totalny armagedon. -40 st. C i pół metra śniegu!
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, 2022 Oleg Nikishin)

Serwis twojapogoda.pl spostrzega, że Rosja jest obecnie najmroźniejszym krajem na świecie. W najchłodniejszych zakątkach wschodniej Syberii wczesnymi porankami temperatury wynoszą nawet -40 stopni Celsjusza.

Popołudnia nie są znacznie cieplejsze - termometry pokazują -20 st. Mroźne powietrze rozszerza się na zachód. Zdążyło już dotrzeć po Ural, góry oddzielające Europę od Azji. Po ich zachodniej stronie mrozy na razie nie są zbyt dokuczliwe, ale niebawem sytuacja może się zmienić.

Nadciągającą falę mrozów poprzedzają potężne śnieżyce. Wiedzą coś o tym mieszkańcy Czelabińska, którzy muszą się przedzierać przez olbrzymie hałdy śniegu. Pokrywa białego puchu ma tam już pół metra wysokości, a usypane przez zawieje zaspy nawet kilka metrów - donosi twojapogoda.pl.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kiedy zima zawita do Polski?

Jeżeli chodzi o Moskwę, to na razie docierają tam tylko powiewy zimy. Od kilku dni pojawiają się przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a także zjawiska lodowe, które paraliżują ruch drogowy.

Wspomniany portal zauważa, że w perspektywie następnego tygodnia nie ma co liczyć na trwałą zimę. Przy okazji podano istotne informacje w kontekście naszego kraju.

To oznacza, że zima nie dotrze także do Polski. Póki co będzie nadal cieplej niż zwykle, chmurnie, mglisto i co najwyżej z opadami niewielkiego deszczu i mżawki, a śnieżnie tylko w górach - zapowiedziano.

Póki co zatem na śnieg możemy popatrzeć głównie za sprawą zdjęć z Rosji. Okazuje się jednak, że po połowie miesiąca sytuacja może się zmieniać. Wówczas mróz i śnieg mogą opanować europejską część Rosji, ale i Białoruś czy Ukrainę. Nie wiadomo jednak, czy już wtedy pierwszy atak zimy zawita do Polski.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Rozpacz w samolocie. W kokpicie pojawiły się kłęby dymu
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić