Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Trąba powietrzna przeszła przez Polskę! Jest nagranie z miejsca zdarzenia

140

Przez nasz kraj przeszła pierwsza w tym roku trąba powietrzna. Z niszczycielskim żywiołem musieli zmierzyć się mieszkańcy rejonu Dolnego Śląska. Superkomórka burzowa uszkadzała wszystko, co było na jej drodze.

Trąba powietrzna przeszła przez Polskę! Jest nagranie z miejsca zdarzenia
Trąba powietrzna przeszła nad Polską (Pixabay)

Do przejścia trąby powietrznej nad Polską doszło w ostatni wtorek (23.05). To pierwsze tego typu zjawisko w tym roku. Silny wiatr zrywał dachy, uszkadzał linie energetyczne i łamał drzewa. Zniszczeń było tak wiele, że strażacy musieli pracować przez wiele godzin.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Najbardziej dotknięta została wieś Piotrowice w powiecie jaworskim. Miejscowość leżąca 15 kilometrów od Legnicy musiała radzić sobie z przejściem główną częścią trąby powietrznej.

Spore straty materialne po przejściu trąby powietrznej

Miejscowe władze poinformowały, że uszkodzony został m.in. dach na budynku przychodni zdrowia oraz pobliskim budynku gospodarczym (aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom, konieczne było m.in. usuwanie zwisających dachówek).

Do tego w wielu miejscach nie było prądu ze względu na zerwane linie energetyczne. Na całe szczęście nie ma informacji o osobach, które mogły bezpośrednio ucierpieć przez przejście trąby powietrznej.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Jak informuje portal twojapogoda.pl, świadkowie zdarzenia twierdzą, że trąba powietrzna pojawiła się nagle. Towarzyszyła jej ogromna ściana deszczu. Widoczność została ograniczona praktycznie do zera.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić