oprac. Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Zacznie się 17 czerwca. Cena to 250 złotych

98

Czekamy, czekamy i nie możemy się doczekać. Przed nami druga próba uruchomienia połączenia portu w Gdyni z rejonem przekopu Mierzei Wiślanej. Pierwotnie rejsy turystyczne miały funkcjonować od 27 maja. Teraz Żegluga Gdańska podaje termin 17 czerwca. Pewna jest za to cena atrakcji.

Zacznie się 17 czerwca. Cena to 250 złotych
Przekop Mierzei Wiślanej czeka na turystyczne rejsy. Czy się doczeka? (PAP, Adam War�awa)

Jak podaje portal trójmiasto.pl, koszt rejsu za jednego pasażera to 250 złotych. 200 złotych będzie kosztował bilet ulgowy. Dlaczego tak drogo? Powodem jest najpewniej konieczność wyłączenia realizującej rejs jednostki (katamaranu) z całodniowej eksploatacji. Statek nie będzie mógł wykonać już innego kursu.

Skąd natomiast opóźnienia w uruchomieniu kursów? Być może chodzi właśnie o kwestie ekonomiczne. Armator musi oszacować zainteresowanie usługą. Na ten moment będzie to najdroższy rejs w ofercie Żeglugi Gdańskiej.

Ile kosztują pozostałe rejsy?

Dla porównania rejs na Hel z Gdyni to wydatek 125 złotych w obydwie strony. Z Gdańska (przez Sopot) na Hel popłyniemy za 140 złotych w dwie strony. Podróż na Westerplatte kosztuje z kolei łącznie 75 złotych.

Poza kwotą, nowy pomysł gdańskiego armatora będzie rekordowy pod względem czasu trwania.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rejs między Gdynią, a Mierzeją Wiślaną (i z powrotem) to całodniowa wyprawa, trwająca łącznie 8 godzin. Pierwsza część trwa trzy godziny - to podróż w okolice przekopu. W tym rejonie katamaran znajduje się przez dwie godziny. Ostatni element wyprawy stanowi powrót.

Chętnym turystom pozostaje tylko oczekiwanie na to, czy Żegluga Gdańska rzeczywiście uruchomi połączenie w wakacje.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić