Zacznie się pod koniec kwietnia w Europie. Nawet 30 st. C
Wiosenne prognozy dla Europy przynoszą nadzieje na znaczne ocieplenie. Synoptycy zapowiadają wzrost temperatur sięgający blisko 30 st. C, choć, jak podaje serwis "Fani Pogody", Polska prawdopodobnie uniknie takiego upału do końca kwietnia.
Najważniejsze informacje:
- Nad Europę napływa ciepłe powietrze z południa.
- W Polsce temperatury wzrosną do ok. 20 st. C.
- Upał w Europie możliwy przede wszystkim na Półwyspie Iberyjskim.
Jak informują synoptycy, przewiduje się, że Europa w nadchodzących dniach doświadczy wzrostu temperatur. Szczególnie ciepłe masy powietrza napłyną z południa, kierując się na północny zachód kontynentu. To efekt obecności wyżu nad zachodnim basenem Morza Śródziemnego, który sprzyja kierunkowi napływu gorącego powietrza z Afryki.
Podczas gdy Półwysep Iberyjski może osiągnąć temperatury blisko 30 st. C, oczekuje się, że w Polsce słupki rtęci pozostaną niższe. Jak podaje serwis "Fani Pogody", w naszym kraju będzie przyjemnie ciepło, z wartościami oscylującymi wokół 20 st. C w ciągu dnia.
W najbliższych dniach w większości Polski będzie około 18°C i dość ciepło. Na południu kraju pogoda będzie szczególnie przyjemna i łagodna. Na północy mogą pojawiać się chmury, przez co tam będzie trochę chłodniej.
Trump przywitał holenderską rodzinę królewską.
W ostatnim tygodniu kwietnia w Polsce pogoda prawdopodobnie się nie zmieni. Temperatura będzie umiarkowana i często przekroczy 15°C. Ciepłe dni powyżej 20°C będą się zdarzać rzadko.
Warto zaznaczyć, że mimo ogólnej poprawy pogody upały w Polsce nie są spodziewane przed końcem miesiąca. Według dostępnych prognoz możliwe jest wszechobecne ciepło, ale bez ekstremalnych wartości, jakie mogą pojawić się na południu Europy.
Pogoda w Polsce. IMGW jest pewne
W Polsce nie są prognozowane tak duże wartości, jednak na pogodę nie będzie można narzekać. W środę przeważnie duże zachmurzenie, ale pojawią się też większe przejaśnienia, a na zachodzie i północnym zachodzie nawet rozpogodzenia. Na wschodzie kraju możliwe są słabe opady deszczu. Rano na północnym zachodzie mogą występować lokalne mgły, które ograniczą widoczność do około 400 metrów.
Temperatura w dzień wyniesie od 12°C do 16°C. Na wybrzeżu będzie chłodniej, od 7°C do 10°C, a najcieplej na południowym zachodzie – około 17°C. Wiatr będzie słaby, tylko nad morzem chwilami umiarkowany.
W nocy nadal będzie sporo chmur, ale miejscami pojawią się przejaśnienia i rozpogodzenia. Na wschodzie możliwy słaby deszcz. W centrum i na południu mogą występować gęste mgły ograniczające widoczność do około 500 metrów.
Temperatura w nocy spadnie do 3°C–7°C, a na południowym wschodzie będzie nieco cieplej – około 9°C.