aktualizacja 

Zaczyna się 1 marca. Czegoś takiego nie było dawno

2

W środę (1 marca) w Polsce rozpocznie się wiosna meteorologiczna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podał, że to będzie wyjątkowy dzień, jeżeli chodzi o pogodę. Eksperci IMGW przeczuwają nawet... 10 słonecznych godzin w ciągu doby!

Zaczyna się 1 marca. Czegoś takiego nie było dawno
Jaka pogoda czeka nas 1 marca? (Ventusky)

1 marca rozpoczyna się meteorologiczna wiosna. W tym dniu pogodę w naszym kraju nadal będzie kształtować wyż Hazal. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał z kolei, że w środę będzie można cieszyć się zwiększonym dopływem promieniowania słonecznego.

Pierwszy dzień marca będzie to dzień szczególny - rozpoczęcie wiosny meteorologicznej, a ponadto zapowiada się jako jeden z pierwszych z takim usłonecznieniem w 2023 rok - podaje IMGW.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Egzotyczne ferie. "Te kierunki pozwalają zaoszczędzić"

Od wschodu do zachodu słońca dopływ bezpośredniego promieniowania słonecznego będzie przeważnie niezakłócony. Liczba godzin słonecznych może natomiast przekroczyć aż 10 w ciągu doby. Doktor Joanna Wieczorek z Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW zachęciła do tego, by korzystać z kąpieli słonecznych.

Choćby dlatego, że wraz z ekspozycją na naturalne promieniowanie słoneczne w organizmie wzrasta poziom neuroprzekaźników m.in. serotoniny, uznawanej za hormon szczęścia - zaznaczyła.

Jaka pogoda w środę (1 marca)?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podzielił się prognozą pogody na 1 marca. Temperatura nie przekroczy siedmiu stopni Celsjusza.

Dziś na północy możliwy słaby deszcz i mżawka, rano na Mazowszu lokalne opady marznące, powodujące gołoledź. W północnej połowie kraju początkowo mgła z widzialnością do 200 m. Temperatura od 2°C na wschodzie do 7°C na zachodzie. Wiatr przeważnie słaby, z kierunków północnych - poinformowano na Twitterze.

Zaznaczono również, że za nami mroźna noc, szczególnie w górach. "W Jakuszycach zanotowaliśmy nawet -18,0°C, a nad Morskim Okiem -12,1°C. Najcieplej było nad morzem" - donosi IMGW.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić