Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Załamanie pogody. Natura wybrała najgorszy moment

12

Prognoza przedstawiona przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie napawa optymizmem. Jasno z niej wynika, że nadciąga załamanie pogody. Kiedy należy spodziewać się wyraźnego tąpnięcia? Już wszystko jasne.

Załamanie pogody. Natura wybrała najgorszy moment
IMGW przedstawił najnowszą prognozę pogody (Getty Images, Ryan McVay)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) regularnie analizuje sytuację pogodową w naszym kraju. Zapowiedziano już, że w środę (15 maja) zachmurzenie będzie małe, na wschodzie i w górach okresami umiarkowane.

Temperatura maksymalna od 15-16°C na wschodzie, około 18°C w centrum, do 20-21°C na zachodzie. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, wschodni i południowo-wschodni - podkreślili eksperci IMGW na oficjalnej stronie internetowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Przerażający widok po pożarze. Skala zniszczeń

W czwartek (16 maja) zachmurzenie małe, tylko na południowym zachodzie umiarkowane, okresami duże i tu przelotne opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 17°C na wschodzie, około 19°C w centrum, do 22°C miejscami na zachodzie i południu. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, na północnym zachodzie w porywach do 55 km/h, południowo-wschodni i wschodni - podaje IMGW.

Pogoda zacznie się psuć w piątek (17 maja). Tego dnia zachmurzenie w większości regionów naszego kraju będzie małe i umiarkowane, jednak na północy i południu miejscami wzrośnie do dużego. Możliwe są przelotne opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 18°C do 22°C, chłodniej w obszarach podgórskich Karpat (17°C) i w rejonie Helu (14°C) - czytamy w prognozie IMGW.

Załamanie pogody nastąpi w weekend

W weekend (18/19 maja) z pogodą będzie już gorzej. Możliwe są deszcze, możliwe są też burze...

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, na południu całkowite. Miejscami opady deszczu, w centrum i na wschodzie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 10-13°C na południu, około 18°C w centrum, do 20-21°C na północy; nad morzem od 14°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym zachodzie, nad morzem oraz w czasie burz wiatr porywisty, południowo-wschodni i wschodni, nad morzem północno-wschodni.
W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, tylko na północnym wschodzie zachmurzenie małe i tu bez opadów. Temperatura maksymalna od 19°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich - informują eksperci.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić