Danuta Pałęga| 

Zdjęcie krąży w sieci. Spojrzeli w niebo i zaniemówili

9

W sobotni poranek (22.06) burze nawiedziły Polskę, przynosząc deszcze i silne podmuchy wiatru. Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mogli obserwować budzącą grozę chmurę, która zawisła nad miastem. Zdjęcie trafiło do sieci. Wygląda niesamowicie!

Zdjęcie krąży w sieci. Spojrzeli w niebo i zaniemówili
Zdjęcie krąży w sieci. Spojrzeli w niebo i zaniemówili (Pixabay)

W sobotni poranek Polska znów znalazła się pod ostrzałem gwałtownych burz, które rozprzestrzeniły się na Opolszczyźnie, Wielkopolsce, Ziemi Łódzkiej, Kujawach i Pomorzu. W wielu miejscach kraju wciąż pada deszcz i... nie zanosi się wcale na poprawę aury.

Sieć Obserwatorów Burz zamieściła na swoim profilu w serwisie "X" niesamowite ujęcie. Fotografię nadesłał jeden z czytelników.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Burze, które przetaczają się przez Polskę cechują się nie tylko intensywnymi opadami deszczu, ale także silnymi wiatrami. Te z kolei potrafią łamać drzewa i powodować podtopienia, a nawet powodzie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Potężne nawałnice na Śląsku. Żywioł niszczył wszystko po drodze

Służby meteorologiczne oraz ratownicze zalecają ostrożność i śledzenie aktualnych alertów pogodowych. Burze o tak gwałtownym charakterze mogą niespodziewanie się nasilać, dlatego ważne jest zachowanie czujności i gotowość do szybkiej reakcji w przypadku zagrożenia.

Lokalne władze oraz jednostki odpowiedzialne za zarządzanie kryzysowe powinny być mobilizowane do szybkiego reagowania na ewentualne skutki nawałnic, takie jak zalania posesji czy przerwy w dostawach energii elektrycznej. Mieszkańcy z kolei powinni unikać zbędnych podróży i pozostawać w bezpiecznych miejscach podczas gwałtownych zjawisk atmosferycznych.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić