Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koszmarna prognoza dla Polski. "Niewykluczona trąba powietrzna"

59

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przedstawił prognozę pogody na sobotę (22 czerwca). Przeczucia ekspertów nie napawają optymizmem. Wynika z nich, że mogą wystąpić silne burze, a nawet trąby powietrzne.

Koszmarna prognoza dla Polski. "Niewykluczona trąba powietrzna"
Koszmarna prognoza dla Polski. "Niewykluczona trąba powietrzna" (Pixabay)

Niepokojąca prognoza pogody na sobotę (22 czerwca) pojawiła się na facebookowym profilu "Burza-Alert-IMGW".

Na wschodzie kraju utrzymywać się będzie jeszcze gorące i wilgotne powietrze zwrotnikowe charakteryzujące się dużą niestabilnością. Od zachodu napływać będzie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Linia frontu atmosferycznego na wschodzie kraju będzie falować, odsuwając się stopniowo na wschód - czytamy we wpisie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Popek szczerze o plotkach na temat rzekomego romansu Lewandowskiej: "Romans wizerunkowo nie byłby im potrzebny..."

Jednocześnie zapowiedziano, że na wschodzie prognozowane są silne burze. Występować będą porywy wiatru do około 95 km/h.

Lokalnie, zwłaszcza na południowym wschodzie, możliwe porywy do około 110 km/h i niewykluczona trąba powietrzna. Opady podczas burz od 20 mm do 40 mm, lokalnie około 50 mm. Miejscami wystąpi grad - podkreślają eksperci z IMGW.

IMGW prognozuje. Możliwe burze

Z prognozy IMGW dowiadujemy się również, że "w pasie środkowej Polski od Pomorza Gdańskiego przez Ziemię Łódzką po Śląsk prognozowane są burze z porywami wiatru do 85 km/h, oraz z opadami deszczu do około 25 mm".

W północnej części Pomorza Gdańskiego i w rejonie Zalewu Wiślanego zaznaczać się będzie wpływ frontu okluzji, niewykluczona większa suma opadów do około 40 mm. Na tym obszarze mogą tworzyć się linie szkwałów. Możliwy grad - zapowiedziano.

Na zachodzie kraju prognozowane są burze, którym towarzyszyć będą porywy wiatru do 65 km/h i opady deszczu 15-20 mm.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić