Radosław Opas
Radosław Opas| 
aktualizacja 

Bułgaria. Turyści umierają po powrocie z hotelu w kurorcie

173

Bułgaria miała być świetnym pomysłem na wakacje. Hotel w Słonecznym Brzegu wydawał się być w porządku. Jednak dwóch turystów, którzy spędzali wakacje w Bułgarii, zmarło w ciągu kilku tygodni po powrocie do domu. Przyczyną śmierci była legionelloza, tzw. choroba legionistów. Według doniesień, zarażonych w Bułgarii turystów może być więcej.

Bułgaria. Turyści umierają po powrocie z hotelu w kurorcie
(Google Street View)

Turyści, którzy zmarli po powrocie z Bułgarii to dwóch Brytyjczyków. Z objawami legionellozy zostali zdiagnozowani 75-letni Brian Taylor i 43-letni John Cowan. Obaj spędzali wakacje w hotelu Kalofer znajdującym się w Słonecznym Brzegu, popularnym kurorcie w Bułgarii.

Wczasowicze zmarli po pobycie w hotelu. Zgon Cowana nastąpił 19 czerwca, 8 dni po tym, jak wrócił z Bułgarii do swojego domu w Szkocji. Przyczyną śmierci był wstrząs septyczny i zapalenie płuc wywołane chorobą legionistów. Taylor zmarł 17 lipca, miesiąc po powrocie z urlopu.

Chcemy tylko odpowiedzi - dlaczego tak się stało i być pewnymi, że nigdy nie przydarzy się to nikomu innemu – powiedział w oświadczeniu Bary Cowan, młodszy brat zmarłego Brytyjczka.

Zobacz także: Zobacz także: Zabójcza bakteria w szpitalach. Zmarło już 6 osób

Zarażonych w Bułgarii turystów może być więcej. Według doniesień zagranicznych mediów w środę do szpitala zgłosił się trzeci mężczyzna, który przebywał w bułgarskim hotelu i ma objawy choroby legionistów. Po powrocie do domu musiał zostać nawet wprowadzony w śpiączkę, ale został już wypisany ze szpitala - donosi BBC.

Chcielibyśmy złożyć nasze serdeczne kondolencje rodzinom w tym bardzo trudnym czasie. Jesteśmy w stałym kontakcie, oferując wszelką możliwą pomoc i wsparcie – powiedział rzecznik hotelu Kalofer, który obiecał też współpracę z lokalnymi władzami, prowadzącymi dochodzenie.

Choroba legionistów to ciężka zakaźna choroba dróg oddechowych. Wywołana jest zakażeniem Gram-ujemną bakterią Legionella pneumophila. Rozprzestrzenia się przez bakterie znajdujące się głównie w kropelkach wody. Mikroby mogą znajdować się np. w dawno nieczyszczonej klimatyzacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić