Karambol pod Toruniem. Nie żyje jedna osoba, są ranni

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek wieczorem na autostradzie A1. W miejscowości Rogówko pod Toruniem zderzyły się cztery pojazdy. Jedna osoba zmarła, a co najmniej sześć innych jest rannych.

Obraz
Źródło zdjęć: © Policja

Do karambolu doszło na 137 kilometrze autostrady A1 w kierunku Łodzi, po godzinie 22. Najpierw kolejno wpadły na siebie trzy ciężarówki, w które następnie uderzył autobus.

Jak informuje Ryszard Duljan, dyżurny Oddziału GDDKiA w Bydgoszczy, w wypadku zginął kierowca autobusu. Ucierpiało również sześciu pasażerów pojazdu. W akcji ratunkowej brało udział 14 zastępów straży pożarnej.

Zobacz także: Ogromny karambol w Kanadzie

Przez prawie siedem godzin trasa była nieprzejezdna. Służby usuwały z drogi pojazdy oraz soję na paszę, która wysypała się z jednej z ciężarówek. Obecnie możliwy już jest ruch tzw. szybkim pasem autostrady.

Policja oraz prokuratura ustalają dokładne przyczyny wypadku. Według danych policji w ciągu samych ferii zimowych na polskich drogach doszło do niemal 3 tysięcy wypadków w których zginęło 291 osób, a ponad 3,2 tysiąca zostało rannych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Wybrane dla Ciebie