as| 

Koronawirus. Miss Anglii wraca do pracy w szpitalu, by pomóc w walce z epidemią

27

Wyróżniona tytułem Miss Anglii 2019 roku i biorąca udział w wyborach na najpiękniejszą kobietę globu, młoda lekarka wróciła do kraju, aby pomóc w walce z koronawirusem.

Miss Anglii wraca do pracy
Miss Anglii wraca do pracy (Youtube.com)

Bhasha Mukherjee, która została nagrodzona tytułem Miss Anglii w lipcu zeszłego roku, a w grudniu startowała w wyborach Miss Świata, będzie kontynuowała pracę jako lekarka.

Wybory miss świata

Po udziale w wyborach najpiękniejszej kobiety na Ziemi, Mukherjee, zawiesiła karierę medyczną, podróżując po wielu państwach działając jako ambasadorka organizacji humanitarnych. W tym czasie była m.in. w Indiach, Turcji i krajach afrykańskich.

Jak jednak mówi, gdy sytuacja w Wielkiej Brytanii zaczęła pogarszać się na początku marca, korona miss zaczęła jej ciążyć. Choć poświęcała się promowaniu słusznych idei, czuła, że jej koledzy w tym czasie ciężko pracują.

Dlatego postawiła wrócić do pracy szpitalu w Bostonie we wschodniej Anglii. Przebywając jeszcze w Indiach, skontaktowała się z dyrekcją swego szpitala, mówiąc, że jest gotowa wrócić do obowiązków.

Nawet, gdy zajmujesz się reprezentowaniem organizacji humanitarnych, to nadal musisz nosić swoją koronę, zajmować się tym, by wyglądać ładnie - mówiła Mukherjee dziennikarzom CNN - Chciałam wrócić do domu i od razu zacząć pracę. Zrozumiałam, że właśnie po to zajęłam się medycyną, że to najlepszy czas, by się jej poświęcić.

Mukherjee mieszka w Wielkiej Brytanii od dziewiątego roku życia. Przyjechała tam z rodziną z Kalkuty. Jest pulmonologiem. To dziedzina, z której specjaliści są teraz najbardziej potrzebni. Po powrocie do kraju musi poddać się tygodniowej lub dwutygodniowej kwarantannie, po której będzie mogła zacząć pracę.

Zobacz także: Owsiak oddaje trzynastkę na lekarzy. "Dbajmy o tych, którzy dbają o nas"

Koronawirus w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania jest jednym z krajów, gdzie epidemia COVID-19 uderzyła z największą mocą. Według najnowszych danych, liczba potwierdzonych infekcji wynosi już ponad 50 tysięcy, z czego więcej niż 5300 zakończyło się śmiercią. Zaledwie 135 przypadków wyleczono.

W poniedziałek z powodu pogorszenia się przebiegu choroby, na odział intensywnej terapii został przeniesiony premier Boris Johnson, a jego obowiązki przejął szef MSZ, Dominic Raab.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić