Aleksander Sławiński| 

Susza w Polsce. Arcybiskup Gądecki wezwał wiernych do modlitwy o deszcz

21

Oprócz epidemii koronawirusa w Polsce pojawiło się kolejne poważne niebezpieczeństwo - susza, która panuje na terenie niemal całego kraju. Do sprawy tej odniósł się przewodniczący episkopatu, abp. Stanisław Gądecki.

Arcybiskup Gądecki
Arcybiskup Gądecki (Agencja FORUM, Marek Lapis)

Arcybiskup Stanisław Gądecki zwrócił się do wiernych z apelem o "wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz". Podkreślił, że skutki suszy mogą być bardzo dotkliwe dla nas wszystkich, co widać już po trwających w kraju pożarach - jak np. pożar, który strawił dużą część Biebrzańskiego Parku Narodowego.

W sposób szczególny proszę o odprawienie nowenny o uproszenie deszczu, przez dziewięć dni począwszy od dnia 25 kwietnia aż do dnia 3 maja br. W ramach nowenny należy do codziennego różańca o ustanie epidemii dołączyć intencję o deszcz, a na koniec odmówić modlitwę o urodzaje i odśpiewać Suplikacje - zaapelował Arcybiskup Stanisław Gądecki.

Zobacz także: Susza w Polsce. "Żywności nam nie zabraknie"

Apel arcybiskupa

Arcybiskup poprosił, aby wszyscy członkowie kościoła, zarówno domy zakonne, parafie, jak i rodziny, włączyły w swoje codzienne modlitwy prośby o zakończenie niszczycielskiej suszy.

To kolejny apel duchownego, który parę dni temu podkreślał, że zagrożone zniszczeniem są setki tysięcy hektarów upraw, co będzie miało negatywny wpływ na produkcję rolą i ceny żywności - a w konsekwencji na całe społeczeństwo.

Susza uderza w setki tysięcy rolników, sadowników, ogrodników i ich rodziny, którzy utrzymują się z owoców ziemi. Jej dotkliwość może odczuć również przemysł przetwórczy i spożywczy - przekazał przewodniczący KEP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawiru

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić