Wróć na
Dagmara Smykla
|

Twierdzili, że koronawirus słabnie. WHO komentuje sensacyjne doniesienia

115
Podziel się

Światowa Organizacja Zdrowia przestrzega przed lekceważeniem pandemii koronawirusa. WHO odcina się od tez znanego włoskiego lekarza o rzekomym osłabieniu zarazy. "Nie ma na to dowodów" - podkreślają eksperci.

Twierdzili, że koronawirus słabnie. WHO komentuje sensacyjne doniesienia
(Twitter.com)
bCIVBGrp

Światowa Organizacja Zdrowia odcina się od twierdzeń włoskiego lekarza. Profesor Alberto Zangrillo wywołał burzę, mówiąc we włoskiej telewizji publicznej, że koronawirus "klinicznie już nie istnieje".

Eksperci WHO mówią, że jego tezy nie są poparte żadnymi dowodami. Twierdzenie profesora Zangrillo skrytykowała m.in. główna epidemiolog WHO ds. koronawirusa, Maria Van Kerkhove.

bCIVBGrr
Pod względem zakażalności nic się nie zmieniło, pod względem przebiegu choroby także nic się nie zmieniło - podkreśla Maria Van Kerkhove.

Profesor Zangrillo, broni swojej teorii. Dyrektor szpitala San Raffaele w Mediolanie twierdzi, że wymazy pobrane od pacjentów w ciągu ostatnich 10 dni mają "niezwykle niski" poziom stężenia wirusa. Oprócz tego pacjenci nie wymagają już tak częstej hospitalizacji, a ich objawy są łagodniejsze.

Nie twierdzę, że wirus się zmienił. Powiedziałem, że interakcja między koronawirusem a organizmami gospodarzy się zmieniła - podkreśla profesor Zangrillo.
bCIVBGrx

Inni lekarze wciąż są sceptyczni wobec twierdzeń włoskiego lekarza. Profesor Francois Balloux, dyrektor Instytutu Genetyki z University College London, przestrzega przed wyrokowaniem na temat koronawirusa bez mocnych dowodów. Podkreśla, że niektóre wirusy ewoluują, przez co wywołują mniej uciążliwe objawy, ale nie można uznać takiego scenariusza za pewnik - informuje "Independent".

Zobacz też: Koronawirus dusi Amazonię. Zielone płuca świata nie mają czym oddychać

bCIVBGrS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(115)
Magdalena
miesiąc temu
Ludzie powoli się budzą . Obejrzyjcie sobie wystąpienie pani posłanki we włoskim parlamencie Sary Cunial . Otwarcie mówi ze pandemia to oszustwo .. na yt jest
Dana
miesiąc temu
lekarz się mylił na podstawie badań ,mówi że wirus jest mniej agresywny.A WHO swoje.Może WHO niech zrobi badania skoro zatrudniają ,tak wspaniałych naukowców.Statystyki z całego świata pokazują że wirus słabnie.
Dr Zwilk
miesiąc temu
Mniejsze stężenie, bo przestał być rozpylany. To pokazuje, że może nie było to przypadkowe zakażanie ludzi. Tylko sprawdzenie jak ludzie zareagują na masową eksterminacje.
bCIVBGrT
twi
miesiąc temu
Kłamcy kłamcy kłamcy , mam dosyć tych śmiesznych organizacji jak onz who itd
Drew
miesiąc temu
Wielka Hipokryzja Ogólnoswiatowa WHO.
Najnowsze komentarze (115)
ff3
miesiąc temu
taaa oszustwo--a zakopywani w masowych grobach to kto? laki? zabawki? kukiełki?
niqa
miesiąc temu
Może jak wam umrze najbliższa osoba, może zobaczycie jak wyglądają płuca zaatakowane przez wirusa to zmądrzejecie Nie życzę wam tego ale wygląda że wierzycie tylko w to co się dzieje metr od was
ricki
miesiąc temu
wloch mowi bo turystyka lezy i plac mu za to mowienie
Antyk
miesiąc temu
taaa 400tys ludzi którzy zmarli na świecie to przecież ściema. Koronki nie było, nie będzie, i nie ma.
...
miesiąc temu
WHO straciła u mnie kredyt zaufania po tajnym dogadywaniu się z Chińczykami. Trump i inni przywódcy powinni rozwiązać tę organizację.
Wirus K.
miesiąc temu
Sami słabniecie.
Janina
miesiąc temu
Uważaj na WHO. Ta organizacja współpracuje z Chinami, które wyprodukowały wirusa, a teraz chcą przejąc cały świat i zaszczepić nas wszystkich z czipami. To jest kontrolowanie zycia naszych bliskich. NIE UFAJ who. TO SĄ MORDERCY.
Lotto
miesiąc temu
Kochani popytajcie znajomych i ci niech popytaja swoich znajomych, ja zrobiem ankiete i wsrod 100 osob nikt nie by chory, ani nie znali nikogo kto byl, ten wirus to jakas medialna sciema, a ludzie na ulicach w maseczkach wzbudzaja politowanie.
bCIVBGrL
naukowiec
miesiąc temu
wiedzą że nic nie wiedzą
Magda
miesiąc temu
WHO nie jest wiarygodne. Zataili informacje o wybuchu epidemia teraz mogę kłamać w drugą stronę.
Świadoma
miesiąc temu
Oby jak najszybciej ludzie uświadomili sobie jak bardzo ich oszukano siejąc strach. Rzekoma pandemia służy możnym, by manipulować masami i jak narazie, skutecznie im się to udaje....niestety
Conscious
miesiąc temu
Oby jak najszybciej ludzie przejrzeli na oczy i poznali prawdę o nadmuchanej pseudopandemii służącej jedynie podporządkowaniu miliardowej populacji garstce rządzącej tym światem. Zastraszeniem najskuteczniej sie manipuluje
Rosignol
miesiąc temu
Koronawirus powinien nazywać się selekcjonerem Gatesa
gość
miesiąc temu
WHO to skorumpowana grupa pseudonaukowcow. Powinni rozwiazac ta organizacje. Nalezy tez zastanowic sie czy dalej chcemy byc straszeni przez przedstawicieli mediow w tym autora tego artykulu. Mam haslo dla pracownikow zwiazanych z mediami zwolnijcie sie z pracy i Zostancie w domach
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić