Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Karnowski
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Parafie wprowadzają płatności kartą. Polacy twierdzą, że ten pomysł należy wyrzucić do kosza

931
Podziel się:

Już 27 polskich parafii wprowadziło możliwość wnoszenia datków na kościół za pomocą karty płatniczej. Sprawdziliśmy, czy Polakom ten pomysł się spodobał.

Parafie wprowadzają płatności kartą. Polacy twierdzą, że ten pomysł należy wyrzucić do kosza
(East News)

Choć w wielu miejscach księża dysponują terminalami płatniczymi, to pozostają one wyłączone na czas mszy. Wszystko dlatego, że podczas zbierania na tacę należałoby każdorazowo wpisywać kwotę. Na tą niedogodność skarżył się w rozmowie z Wirtualną Polską proboszcz z parafii w miejscowości Lipe.

Czy Polacy chcieliby za pomocą karty płatniczej składać ofiarę? Okazuje się, że pomimo stopniowego wprowadzania takiej możliwości przez Kościół, nie zyskuje ona wielkiej popularności. Z badania przeprowadzonego na panelu Ariadna specjalnie dla o2.pl wynika, że tylko 16 proc. bananych taka możliwość się podoba.

Co ciekawe, wyjątkowo w tej kwestii zgadzają się zwolennicy PiS i PO. Rozkład odpowiezi wygląda wśród wyborców tych partii niemal bliźniaczo.

Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej próbie liczącej 1060 osób, dobranej z panelu Ariadna. Zrealizowano je pomiędzy 12 a 15 października 2018 przy wykorzystaniu metody CAWI.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(931)
e nde
4 lata temu
Kochani Chrystus powiedział :Idźcie i nauczajcie" a nie przyjdźcie ja was nauczę, Bóg jest wszędzie i nie musi się iść do kościoła by z Nim porozmawiać, kler wykorzystuje wiernych by się bogacić i swoje rodziny.
PO-bozny Szmu...
4 lata temu
Ale gdyby polowa tacy "szla" na utrzymanie obiektow religijnych gminy wyznaniowej zydowskiej, wp. milczlaby w tym temacie jak grob.
Zzz
4 lata temu
Czemu nikt nie czytał tego artykułu przed publikacją? Kolejny napisany na kiblu z mnóstwem błędów
Edward
4 lata temu
Uważam że ślub może odbywać się w obecności urzędnika to i pogrzeb w obecności urzędnika i już kler spokornieje
!
4 lata temu
fryzjerzy? mają kasy
Suvereni
4 lata temu
OPODATKOWAĆ Kościół Katolicki !!! Polska krajem ŚWIECKIM !!!
gość
4 lata temu
Dlaczego ja mam wrażenie, że w kościele tylko o pieniądze chodzi?
Jerry
4 lata temu
A kiedy zaczną płacić podatki jak wszyscy???
Małgorzata 🌼
4 lata temu
Dosłownie.! Bo słowo parafianin oznacza ciemnotę, bez wykształcenia i ogłady . Można sprawdzić w słowniku języka polskiego.😆
Alexis
4 lata temu
Bankomaty będą ustawione przy wejściu do kościoła czy przy konfesjonale??? Czy będzie wprowadzona spowiedź przez telefon i na emaila???
York
4 lata temu
Przemyśl się robi a nie wiara jesteśmy bardzo daleko od chrześcijaństwa mimo że,, nazwa,, została. Nie trzeba być chrześcijanem żeby być dobrym człowiekiem , a to się liczy za dobro zawsze spodka cię nagroda bo dobro wraca a ten cały Kościół co robi dobrego dla ludzi czego uczy?
lelek
4 lata temu
"Złote ale skromne"
swsw
4 lata temu
Jak przestaną nas okradać przez niepłacenie podatków to wtedy porozmawiamy. Złodziejski KLER
umiarkowany a...
4 lata temu
autorze kamilku dalej pisz a może tak jak SLD twoją redakcje doprowadzisz na dno,jak bardzo musisz nienawidzić mateczki Ojczyzny żeby za wszelką cene przypodobać się swoim niemieckim pracodawcom,ale wejrzy na toz tej strony oni uciekają powoli z tego tonącego okrętu w którym przeładowano dopuszczalny ładunek szamba a gdzie ty uciekniesz ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić