11-latka łyżwiarka dokonała niemożliwego. Nikt tego nie zrobił na zawodach

22

Zaledwie 11-letnia Maria Simonowa wprawiła w osłupienie cały świat łyżwiarstwa figurowego. Podczas jednego z treningów wykonała niesamowity skok, który sprawia problemy nawet najlepszym. Zrobiła pięciokrotnego lutza. Pojawiły się jednak również głosy krytyki.

11-latka łyżwiarka dokonała niemożliwego. Nikt tego nie zrobił na zawodach
Popisy 11-latki na łyżwach (Twitter, Drafts 3.7)

Maria Simonowa trenuje w szkole CSKA. Trafiła do grupy, którą prowadzi Swietłana Sokołowskaja, a trenerem 11-latki jest Stanisław Zacharow.

Sieć obiegło nagranie, na którym Simonowa popisuje się swoimi umiejętnościami. Znajdując się w specjalnej uprzęży, która zapobiega potencjalnym kontuzjom i upadkom, 11-latka wykonała pięciokrotnego lutza, a więc skok z pięcioma obrotami w powietrzu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pięciokrotny lutz. Tego nie zrobił jeszcze nikt

Według informacji medialnych, żaden łyżwiarz nie wykonał takiego skoku podczas zawodów. Do tej pory zawodnikom udawało się wylądować po poczwórnym obrocie.

Międzynarodowa Unia Łyżwiarska (ISU) nie jest przygotowana na taką ewentualność. W tabeli nie ma wartości punktowej dla pięciokrotnego obrotu.

Młoda Rosjanka musiała zmierzyć się nie tylko z podziwem, ale i krytyką. Niektórzy zarzucali jej, że znajdując się w uprzęży, mogłaby wykonać tyle obrotów, ile tylko chce.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Ana Ivanović w nowej dla siebie roli. Internauci zachwyceni
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić