Ale wymyślili! Ten mem z Igą Świątek robi furorę

4

Jednym ze znaków rozpoznawczych Igi Świątek staje się wygrywanie setów bez oddania przeciwniczce nawet jednego gema. Internauci wyłapali ten fakt i przygotowali zabawny obrazek z Polką w roli głównej. Ten mem może rozbawić do łez.

Iga Świątek (Getty Images, Twitter)

Iga Świątek znów się rozkręca. Po tym, jak w Australian Open liderka światowego rankingu odpadła już na etapie 1/8 finału, część fanów martwiła się o formę naszej reprezentantki.

Ci mniej cierpliwi wieszczyli nawet bardzo nieudany sezon dla 21-latki oraz pożegnanie się z fotelem liderki rankingu, mimo wciąż ogromnej przewagi nad resztą stawki.

W Katarze, niespełna miesiąc po zakończeniu turnieju w Australii, Iga Świątek pokazuje jednak, że z jej formą nie dzieje się nic niepokojącego. Co więcej, tak jak w ubiegłym sezonie, Polka potrafi miażdżyć rywalki i wygrywać z nimi po 6:0.

W drodze do finału turnieju w Katarze Iga Świątek rozegrała na razie dwa mecze. W obu tych spotkaniach straciła zaledwie po jednym gemie. Najpierw 6:0, 6:1 liderka światowego rankingu pokonała mocną amerykankę Daniele Collins, by dwa dni później takim samym wynikiem zakończyć starcie z Rosjanką Weroniką Kudiermietową.

Tym samym kolejne dwa tzw. bajgle Iga zapisała na swoim koncie. Chodzi o sety wygrywane z przeciwniczkami do zera. Określa się je mianem "bajgla", czyli pieczywa bardzo podobnego kształtem do słynnych donatów (pączków z dziurką).

I właśnie takie określenie na sety wygrywane do zera przez Igę Świątek błyskawicznie wykorzystali internauci. Z okazji tłustego czwartku na twitterowym profilu "Z kortu" pojawił się mem z polską tenisistką. Widzimy na nim Igę Świątek w stroju piekarza, trzymającą tackę po brzegi wypełnioną bajglami! Zobaczcie sami...