Amerykanka reprezentuje Chiny. Ma tego dość

251

Eileen Gu w wieku 18 lat sięgnęła po medal na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Amerykanka reprezentuje Chiny, więc spadła na nią dość duża krytyka z kraju, w którym się wychowała.

Amerykanka reprezentuje Chiny. Ma tego dość
Eileen Gu odebrała złoty medal (EPA)

Barwy narodowe zmieniła w 2019 roku. Miała wtedy 15 lat. Uznała, że będzie występować pod chińską flagą. Amerykanie uważają to za zdradę, bowiem to właśnie w USA trenowała od najmłodszych lat.

Chiny nie mają dobrej reputacji. Wszystko przez to, że to kraj oskarżany o łamanie praw człowieka, często te oskarżenia padały właśnie z ust Amerykanów. Eileen Gu jest niezwykle popularna w sieci, a po sięgnięciu po olimpijskie złoto krytyka się nasiliła.

Mama i dziadkowe sportsmenki są Chińczykami. Ona sama zna mandaryński. Dlatego zdecydowała się na zmianę barw. A przynajmniej to jeden z oficjalnych powodów.

Tucker Carlson, konserwatywny dziennikarz FOX News, nie szczędził olimpijce mocnych słów. Nazwał ją "narzędziem ludobójczego, komunistycznego, łamiącego prawa człowieka kraju".

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Razem ze swoim rozmówcą Willem Cainem grzmiał, że to zdrada kraju. "Młodzi ludzie robią głupie rzeczy, ale kiedy to oglądamy, nie powinniśmy tego bronić" - stwierdzili. Nazwali też wstydem fakt, że robi to dla pieniędzy (sponsorów).

Sama Eileen Gu nie zareagowała na to zbyt żywiołowo. Uznała, że koncentruje się tylko na sporcie i chce być wzorem do naśladowania. - Wiem, że mam dobre serce i znam powody podejmowania swoich decyzji. Są one oparte na większym wspólnym interesie. Jeżeli inni ludzie w to nie wierzą, to brak im empatii i nie mają tego rodzaju moralności, który ja mam - powiedziała.

- Nie zamierzam marnować czasu, próbując usatysfakcjonować ludzi, którzy są niewykształceni i nie doświadczają wdzięczności i miłości, której ja doświadczam na co dzień - skwitowała olimpijka.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Aleksandra Król miała jechać po medal. "Taki sposób motywacji na niektórych działa"
Autor: DKP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić