Szymon Łożyński
Szymon Łożyński|

Awantura w Hiszpanii! Lionel Messi wpadł w furię i popchnął rywal. Sędzia oszczędził Argentyńczyka

3

Nerwy puściły Lionelowi Messiemu pod koniec pierwszej połowy meczu Sevilli z Barceloną (0:0). Wściekły Argentyńczyk popchnął Diego Carlosa. Sędzia jednak nie zareagował i nie dał 32-latkowi czerwonej kartki.

Lionel Messi popchnął Diego Carlosa. (Getty Images, Fran Santiago)

Pod koniec pierwszej połowy w jednym ze starć na boisku ucierpiał Luis Suarez, który dopiero wrócił do gry po kontuzji. Faul na Urugwajczyku nie spodobał się Lionelowi Messiemu.

Wściekły Argentyńczyk ruszył do Diego Carlosa i popchnął obrońcę Sevilli. Gracz gospodarzy upadł na murawę teatralnie, ale zdaniem hiszpańskich dziennikarzy i kibiców miejscowych, Messiemu za jego zachowanie należała się przynajmniej żółta kartka, jeśli nie czerwona. Tymczasem arbiter pojedynku nie zareagował i nie ukarał w ogóle 32-latka.

Na boisku doszło jednak do awantury. Do Messiego i Carlosa szybko podbiegli piłkarze obu drużyn, co uchwycili fotoreporterzy.

Piłkarzom Barcelony piątkowe starcie nie układało się. Po dobrym początku pozwolili przejąć inicjatywę rywalom. Ostatecznie zremisowali na wyjeździe z Sevillą 0:0 i losy mistrzowskiego tytułu nie są już tylko w ich rękach. Jeśli Real Madryt wygra wszystkie dziewięć spotkań do końca sezonu, to zostanie mistrzem Hiszpanii.