Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Koronawirus: Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed niebezpieczną fazą pandemii

246

WHO alarmuje, że w ostatnim tygodniu doszło do rekordowej liczby zachorowań na COVID-19. Dyrektor generalny organizacji obawia się, że pandemia wkracza w nową fazę. Jej przebieg może być szczególnie niebezpieczny.

Koronawirus: Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed niebezpieczną fazą pandemii
Pandemia COVID-19 wkracza w kolejną niebezpieczną fazę (Getty Images, Bloomberg , Contributor)

Tedros Ghebreyesus podzielił się z opinią publiczną najnowszymi ustaleniami na temat pandemii COVID-19. Rządy wielu państw podjęły próby ograniczenia liczby zarażeń poprzez wprowadzenie specjalnych obostrzeń. Mimo tego poziom zachorowań wciąż rośnie – szczególnie w państwach Ameryki Łacińskiej.

Koronawirus: szef Światowej Organizacji Zdrowia o nowej fazie pandemii COVID-19

Jak przyznał szef WHO, od 2 maja średnia dla ogólnej liczby przypadków zarażeń koronawirusem na świecie wciąż rośnie. Tedros Ghebreyesus wyjaśnił, że pandemia COVID-19 wkroczyła w nową fazę, która jest szczególnie niebezpieczna.

Tedros Ghebreyesus wyraził zrozumienie dla osób, które mają dość izolacji i coraz trudniej znoszą konieczność przebywania w domu. Poruszył także temat odmrażania gospodarki w wielu państwach dotkniętych pandemią. Przypomniał, że mimo luzowania obostrzeń koronawirus wciąż się rozprzestrzenia i stanowi takie samo śmiertelne zagrożenie jak przed miesiącami.

Świat jest w nowej i niebezpiecznej fazie. (...) Wirus wciąż rozprzestrzenia się szybko. Wciąż jest śmiertelnie niebezpieczny, a większość osób na niego podatna – cytuje szefa WHO "WSWS".
Zobacz także: Zobacz też: Nie mieli żadnych objawów koronawirusa. Mimo to mają uszkodzone płuca

Szef WHO wyjaśnił, że na zarażenie koronawirusem jest podatna większość członków światowej populacji. Ghebreyesus podzielił się ustaleniami specjalistów, że w ponad 81 państwach w ciągu ostatnich dwóch tygodni odnotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19. Tymczasem mniej niż połowa narodów odnotowała spadek zakażeń.

W ponad 81 państwach, w tym w Indiach, Chile, Turcji, Meksyku, Pakistanie, Afryce Południowej i Bangladeszu, w ciągu ostatnich dwóch tygodni odnotowano wzrost liczny przypadków COVID-19, podczas gdy mniej niż połowa narodów świata zgłosiła spadki – wyjaśnił Tedros Ghebreyesus ("WSWS").
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić