Barcelona zgarnie miliony. Wszystko dzięki FIFA

5

Podczas ostatniego meczu reprezentacji Hiszpanii w eliminacjach Euro 2024 kontuzji doznał Gavi. FC Barcelona potwierdziła już diagnozę i wiadomo, że czeka go bardzo długa przerwa. Z tego powodu jego klub zgarnie kilka milionów rekompensaty od FIFA z uwagi na jej program.

Barcelona zgarnie miliony. Wszystko dzięki FIFA
Na zdjęciu: kontuzjowany Gavi (EPA, R. GARCIA)

Od dłuższego czasu losy grupy A eliminacji Euro 2024 były rozstrzygnięte. Już przed listopadowymi spotkaniami awans na przyszłoroczny turniej zapewniły sobie Hiszpania oraz Szkocja.

Ostatnie mecze tej grupy odbyły się w niedzielę, 19 listopada. Mimo że La Furia Roja walczyła już tylko o pierwsze miejsce, to i tak wyszła podstawowym składem na starcie z Gruzją.

Hiszpanie zakończyli spotkanie zwycięstwem 3:1, ale mieli powody do zmartwień. W 26. minucie kontuzji doznał pomocnik FC Barcelony Gavi, który zmuszony był opuścić plac gry. Zawodnik w momencie, gdy schodził z boiska aż płakał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jędrzejczyk rusza z projektem telewizji. "Nie mogę się już doczekać"

Wszystko z uwagi na to, że poczuł ból w kolanie bez kontaktu z przeciwnikiem. Jego reakcja potwierdziła ogromne cierpienie i można było się spodziewać, że dojdzie do najgorszego.

"Badania przeprowadzone dziś rano wykazały, że zawodnik pierwszego zespołu Gavi ma całkowite naderwanie więzadła krzyżowego przedniego w prawym kolanie oraz uraz związany z łąkotką zewnętrzną. W ciągu najbliższych dni przejdzie operację" - przekazała w komunikacie medycznym FC Barcelona.

Media donoszą, że mistrz Hiszpanii jest wściekły na sztab szkoleniowy kadry. Wszystko z uwagi na to, że Gavi nie otrzymał szansy na odpoczynek w meczu, który nie miał żadnej stawki.

Zdaniem "Mundo Deportivo" Barcelona otrzyma odszkodowanie od FIFA za kontuzję swojego pomocnika. Wszystko z uwagi na program ochrony klubów, wprowadzony w 2014 roku. Aby Barca zainkasowała rekompensatę z tytułu kontuzji swojego zawodnika na meczu kadry narodowej, pauza piłkarza musi być dłuższa niż 27 dni.

"Jeśli kontuzja wykluczy Gaviego z gry na sześć miesięcy, to klub otrzyma co najmniej 3 082 200 euro. W przypadku ośmiu miesięcy, wyniesie ono 4 315 080 euro" - czytamy na stronie hiszpańskiego dziennika.
Autor: JFO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić