Ostry komentarz o PZPN. "To obciach i słoma"

4

PZPN nie ma ostatnio dobrej passy. Fatalną atmosferę po blamażu reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw Europy pogorszyło jeszcze niedzielne oświadczenie opublikowane na oficjalnym koncie związku w serwisie X, w którym zaatakowano dziennikarza Piotra Żelaznego. Ostatnie ruchy PZPN w poniedziałek dosadnie podsumował popularny dziennikarz Tomasz Smokowski.

Ostry komentarz o PZPN. "To obciach i słoma"
Na zdjęciu Tomasz Smokowski (Licencjodawca, Instagram Tomasz Smokowski)

W niedzielę PZPN opublikował oświadczenie skierowane przeciwko dziennikarzowi Piotrowi Żelaznemu. Była to reakcja związku na wpis w serwisie X, który Żelazny zamieścił 12 września, a także artykuł i audycje opublikowane w Onecie.

Pan Piotr Żelazny naruszył dobro organizacji obrażając PZPN, dziesiątki tysięcy działaczy piłkarskich pracujących w tysiącach klubów, ludzi pracujących na co dzień w związku oraz wszystkich naszych partnerów - napisano w oświadczeniu, żądając od Żelaznego "natychmiastowego usunięcia skutków naruszeń dóbr osobistych PZPN".
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polacy ostro po blamażu kadry z Czechami. "Lewandowski? Tragedia. Trzeba szukać następcy"

Oświadczenie wywołało burze, a niemal całe środowisko dziennikarskie zdecydowanie potępiło działania PZPN. W dosadny sposób atmosferę wokół związku skomentował też Tomasz Smokowski podczas poniedziałkowego programu live emitowanego na Kanale Sportowym.

Popularny dziennikarz porównał obecną atmosferę wokół PZPN do tej, jaka panowała w latach 90., gdy polski futbol zmagał się m.in. z potężnymi aferami korupcyjnymi. Smokowski jednoznacznie zaznaczył, że w obecnej sytuacji praca w PZPN nie jest zbyt powodem do dumy, a poprawiony w ostatnich latach wizerunek organizacji znowu został wyraźnie nadszarpnięty.

Przez te wszystkie lata udało się doprowadzić do sytuacji, że, jak mówiłeś na mieście, że pracujesz w PZPN, to czułeś szacunek i wręcz mogłeś umieścić sobie w CV jako powód do dumy. A dzisiaj znowu mamy sytuację jak z mrocznych lat 90. - zupełnie jak w piłce nożnej już tak na boisku. Znowu powiedzieć, że się pracuje w PZPN to obciach i słoma - powiedział Smokowski.

Wydaje się, że PZPN nie mógł wybrać gorszego momentu na opublikowanie kontrowersyjnego oświadczenia. Z powodu nieudanych eliminacji związek zmaga się z ogromną krytyką kibiców i mediów. Niedzielny wpis jeszcze bardziej podgrzał i tak gorącą już atmosferę.

Autor: AHU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić