Paulina Antoniak
Paulina Antoniak|

Białystok nie zaśnie. Tak się bawią po historycznym zwycięstwie Jagiellonii

6

Jagiellonia Białystok została piłkarskim mistrzem Polski w sezonie 2023/2024. Zespół Adriana Siemieńca pokonał u siebie Wartę Poznań 3:0. Nie spodziewał się tego nikt, a to właśnie Jagiellonia świętuje historyczne zwycięstwo. A kibice razem z nią.

Kibice Jagielloni Białystok świętują zwycięstwo (PAP, Artur Reszko)

Jagiellonia Białystok bardzo szybko ułożyła rozgrywkę pod swoje dyktando. Pierwsza bramka należała do Nene, a już sześć minut później gola strzelił Taras Romańczuk. Trzecia bramka padła już w 26. minucie i tak oto Jesus Imaz doprowadził do wyniku 3:0.

Wynik ten Białostoczanie utrzymali już do końca. Dla Jagiellonii to pierwsze mistrzostwo w 104-letnich dziejach klubu. W dodatku pierwsze dla całego Podlasia.

Do tej pory największymi sukcesami drużyny z Białegostoku były dwa wicemistrzostwa kraju oraz Puchar i Superpuchar Polski zdobyte w poprzedniej dekadzie. Dzisiejsza wygrana dowodzi, że Jagiellonia jest w swojej szczytowej formie.

Kibice Jagielloni Białystok świętują

Jej wygrana to oczywiście radość dla kibiców, którzy już rozpoczęli fetę z tej okazji. Klub grał u siebie, więc doping z ich strony był tym silniejszy. Na trybunach zaroiło się od barw klubowych.

Mimo że wynik od pierwszych minut nadawał ton całej rozgrywce, kibicie drużyny nie ustawali w wysiłkach i ze wszystkich sił dopingowali swoich zawodników. - Nasza Jaga najlepsza w Polsce jest! Najlepsza w Polsce jest! - dochodziły gromkie okrzyki z trybun.

Jak podaje "Kurier Poranny", na dziesięć sekund przed końcem meczu Rynek Kościuszki w Białymstoku zaczął odliczanie.

"Po ostatnim gwizdku zaczęło się skandowanie, że mamy mistrza Polski! Zaczęło się wspólne śpiewanie szlagieru zespołu Queen "We Are the Champions" oraz "Simply the Best" Tiny Turner. Znów zabrzmiała też pieśń o Jagiellonii. A później zaczęło się świętowanie. - Jagiellonia najlepsza w Polsce jest! - niosło się po ulicach w centrum i powoli roznosiło na białostockie osiedla" - relacjonuje "Kurier".

Według szacunków policji na Rynku Kościuszki pojawiło się około 4 tysięcy kibiców. Na stadionie kibicowało zaś ok. 22 tysiące fanów "Jagi".

W mediach społecznościowych możemy również znaleźć mnóstwo nagrań z wydarzenia.