aktualizacja 

Boruc spotkał się z Kaczyńskim. Kiedy mu to powiedział, wszyscy zamarli

194

Artur Boruc znany jest z dobrego poczucia humoru, niezależnie od tego, z kim obcuje. Przekonać się mógł o tym świętej pamięci Lech Kaczyński.

Boruc spotkał się z Kaczyńskim. Kiedy mu to powiedział, wszyscy zamarli
Artur Boruc (Instagram)

Sytuacja miała mieć miejsce w 2007 roku. Kilka lat temu przypomniał ją Paweł Wilkowicz, aktualnie pracujący w ViaPlay. Teraz na Instagramie zamieścił ją jeden z internautów, a Artur Boruc postanowił przedstawić ją szerszemu gronu.

Reprezentacja Polski w 2007 roku grała mecz w Helsinkach. Były to eliminacje do mistrzostw Europy, które rozgrywane były w Austrii oraz Szwajcarii. Co prawda Biało-Czerwoni zremisowali bezbramkowo z Finlandią, ale Artur Boruc zaliczył świetny mecz.

Prezydent Lech Kaczyński pojawił się w szatni. Pogratulował Borucowi interwencji, które wręcz uratowały wynik. Zwrócił się do niego, bowiem sam w przeszłości był bramkarzem. Postanowił się tym pochwalić, dodał jednak, że chodziło o piłkę ręczną.

Reakcja Boruca mogła zaskoczyć. "To chyba w tę rękę to pod poprzeczkę panu rzucali?" - zapytał. Koledzy w szatni zamarli, chyba nie spodziewając się takiej odpowiedzi w stronę głowy państwa. Lech Kaczyński uwagę o niskim wzroście obrócił w żart. "Ale dołem wszystko broniłem" - odparł.

Zobacz także: Wróciły najlepsze czasy Barcelony. To zasługa piłkarek (wideo)
Autor: DKP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić