LAK| 

Były trener chwali kadrę. Mówi, że... wyjście z grupy MŚ to minimum

6

Polacy nie dali rady postawić się Holendrom w meczu Ligi Narodów. Chmury nad Czesławem Michniewiczem są coraz bardziej ciemne. W kompletnie innym tonie wypowiada się Jerzy Engel, który mówi, że kadra ma ogromny potencjał.

Były trener chwali kadrę. Mówi, że... wyjście z grupy MŚ to minimum
Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Czesław Michniewicz podczas treningu kadry w Warszawie (PAP, PAP/Leszek Szymański)

Reprezentacja Polski w czwartkowym meczu przeciwko Holandii pokazała się z bardzo słabej strony. Rywale wygrali w pełni zasłużenie, nie pozwalając Biało-Czerwonym na nic.

I gołym okiem widać, że fani nie widzą przyszłości naszej kadry pod wodzą Czesława Michniewicza. Wymęczony triumf z Walią, 1:6 z Belgią czy fatalny występ z Holandią zrobiły swoje. Zdecydowana większość domaga się zwolnienia selekcjonera reprezentacji Polski.

"Cel minimum to wyjście z grupy"

W kompletnie innym tonie wypowiada się Jerzy Engel, który mówi, że kadra ma ogromny potencjał. Uważa, że Czesław Michniewicz ma duży komfort wyboru w ofensywnych formacjach. Dawno takiego komfortu nie miał trener reprezentacji Polski.

Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński czy Sebastian Szymański... Można by tak długo wymieniać. Oglądanie ich występów to sama radość. W ofensywie jesteśmy bardzo mocni. Większość powoływanych piłkarzy gra na wysokim poziomie albo przynajmniej w miarę regularnie. Nie będzie problemu z utrzymaniem u nich rytmu meczowego - powiedział Engel w rozmowie z "Faktem".

Na co stać kadrę Michniewicza? - zapytał dziennikarz byłego trenera kadry.

Na bardzo dużo. Atak mamy najmocniejszy od lat. A wierzę w to, że pomoc i obrona się do niego dostosują. Wyjście z grupy powinno być dla naszej drużyny celem minimum - odpowiedział Engel.

Przypomnijmy, że mundial rozpocznie się już za niecałe dwa miesiące, bo 20 listopada i potrwa do 18 grudnia. Biało-Czerwoni swój pierwszy mecz rozegrają 22 listopada, rywalem będzie Meksyk. Potem czekają nas starcia z Arabią Saudyjską (26.11) i Argentyną (30.11).

Zobacz także: Bajkowe zaręczyny. Piękna WAGs z Premier League powiedziała "tak"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić