Chce zostać prezydentem miasta. Jest prezesem piłkarskiego klubu

0

Zbliżają się wybory samorządowe, w których wystartują także kandydaci związani ze sportem. O fotel prezydenta Mielca powalczy Jacek Klimek, czyli prezes piłkarskiego klubu z tego miasta - Stali. Oprócz tego do Rady Miejskiej kandydować będą inni pracownicy zespołu z PKO Ekstraklasy.

Chce zostać prezydentem miasta. Jest prezesem piłkarskiego klubu
Na zdjęciu: Jacek Klimek (PAP, Darek Delmanowicz)

Od dłuższego czasu mówiło się, że prezes Stali Mielec Jacek Klimek zastanawia się nad startem w wyborach samorządowych. Te spekulacje potwierdziły się, ponieważ 53-latek zgłosił się jako kandydat niezależny i niezrzeszony w żadnej partii.

- Chciałbym oficjalnie zakomunikować, że będę brał udział w wyborach na stanowisko prezydenta miasta Mielca. Jestem kandydatem niezależnym, nigdy nie byłem politykiem i nigdy nie należałem do żadnej partii. Nie jestem samorządowcem, ale to moja zaleta, bo nie jestem obciążony żadnymi zobowiązaniami i nawykami - zakomunikował Klimek w mediach społecznościowych.

Kandydat na prezydenta Mielca prezesurę w Stali rozpoczął cztery lata temu. Głównie za jego sprawą klub zaczął funkcjonować zdecydowanie lepiej i co więcej przynosi zyski. A wcześniej zespół był symbolem fatalnej organizacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Ronaldo szaleje. Tylko zobacz, co zrobił na treningu

Oto program wyborczy prezesa Stali

Klimek postęp Stali zamierza przekuć w sukces wyborczy. W swojej wypowiedzi podkreślił właśnie, że wyprowadził na prostą klub, który w momencie przejęcia miał aż siedem milionów długu.

Jeżeli chodzi o samo miasto, to podczas pierwszego oficjalnego spotkania jako kandydat na prezydenta wymienił punkty, które są dla niego ważne. W nich znalazło się solidne zarządzanie, poprawa życia mieszkańców, infrastruktura i polityka przestrzenna oraz przedsiębiorczość.

Co więcej, Klimek nie jest jedyną osobą ze Stali, która wystartuje w wyborach. O miejsce w Radzie Miejskiej postarają się kierownik klubu Mariusz Mokrzycki, a także dyrektor marketingu Damian Gąsiewski.

Autor: JFO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić