o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JAR
|

Chińska dyplomacja wściekła. Zdjęcie złotej medalistki wywołało skandal w Tokio

56
Podziel się

Chińscy dyplomaci są wściekli z powodu zamieszczonego w mediach społecznościowych zdjęcia złotej medalistki w podnoszeniu ciężarów. Zdaniem Azjatów, ich reprezentantka wypadła na fotografii fatalnie.

Chińska dyplomacja wściekła. Zdjęcie złotej medalistki wywołało skandal w Tokio
Chińczycy wściekli na... zdjęcie. Nietypowa reakcja na złoty medal. (Photo by Chris Graythen/Getty Images) (GETTY, Chris Graythen)
bEEqCbIR

W sobotę sztangistka z Chin - Hou Zhihui zdobyła złoty medal podczas igrzysk olimpijskich w Tokio w podnoszeniu ciężarów w kategorii 49 kg. W rwaniu uzyskała 94 kg, w podrzucie 116 kg, co łącznie dało jej wynik 210 kg. 24-latka zdeklasowała swoje rywalki.

Hou Zhihui miała duże powody do radości. Nie dość, że zdobyła złoty medal, to na dodatek pobiła rekord olimpijski. Szczęście zawodniczki i całego kraju zmąciło tylko... jedno zdjęcie.

bEEqCbIT

Zachód przeciw Chinom? Jest reakcja

To nie żart. Chińscy dyplomaci są wściekli z powodu zdjęcia w mediach społecznościowych. Według nich Hou Zhihui wypadła na tej fotografii mało korzystnie.

Spośród wszystkich zdjęć, Reuters wybrał to, które pokazuje Hou z brzydkiej strony. Nie stawiaj polityki i ideologii ponad sportem i nazywaj siebie bezstronną organizacją medialną - ironizowała ambasador Chin w Sri Lance.

Zdjęcie, które wywołało zamieszanie, to ujęcie Hou, która podnosi ciężką sztangę z napiętym wyrazem twarzy.

bEEqCbIZ

Jak podkreśla New York Times, w niedzielę chińska państwowa gazeta Global Times opublikowała artykuł na temat kontrowersyjnego zdjęcia, w którym stwierdzono, że niektóre zachodnie organizacje medialne niesprawiedliwie atakują Chiny w swoich relacjach z igrzysk olimpijskich.

Zobacz także: Odwołane igrzysk olimpijskich w Tokio? Korzeniowski wymienia możliwości
bEEqCbJu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(56)
Bieszczadzki
2 miesiące temu
A to nie prezes na sterydach ?
Dany
2 miesiące temu
Jeden złoty medal jest wart więcej niż tysiąc złotych i brązowych. Naszych się za zajęcie drugiego trzeciego miejsca chwali jakby wygrali. Bez dopingu się dziś nie da a wątpię że mamy lekarza, który by szprycowal zawodników, aby nikt nie wykrył. Tutaj uczciwość nie popłaca.
www
2 miesiące temu
bardzo ładnie ,że państwo dba o wizerunek swoich gwiazd
bEEqCbJv
PolAk
2 miesiące temu
Przecież to chłop. A Chinolom to już się chet poprzewracało w deklach
Ytre
2 miesiące temu
Ogr by się przestraszył
hmmm
2 miesiące temu
szykuje sie konflikt z chinami?.
Olo
2 miesiące temu
Mnie interesuje bardziej jak z tym labolatorium w Wuhan bylo? Na jakim etapie jest śledztwo odnośnie wycieku wirusa? I kiedy będziemy znaki winnych?!
polar
2 miesiące temu
w sumie widać, że się stara, nic dziwnego.
aaa
2 miesiące temu
Jaki oryginal takie zdjecie.
WiX
2 miesiące temu
Przecież to jakiś FACET!!!
Proboszcz od ...
2 miesiące temu
My za to mamy tam Adriana . I kto się bardziej ....?
LoL'ek
2 miesiące temu
My Polacy tego problemu nie mamy. Większość naszych wybitnych sportowców pojechała po medal, jednak skończyło się jak zawsze,obietnicami. Było za gorąco, za wilgotno , dręczyła niestrawność, sędzia nie dostrzegł.
Zeed
2 miesiące temu
A dlaczego kraj, który od kilkudziesięciu lat okupuje sąsiada, więzi ludzi w obozach koncentracyjnych, morduje więźniów politycznych, dręczy Ujgurów, wycina organy wyznawcom Falungong, kradnie technologie, bierze udział w olimpiadzie?
bEEqCbJn
polak
2 miesiące temu
A może to facet.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić