Co tam się stało? Kuriozalna kontuzja kolarza (wideo)

3

Olbrzymi pech kolarza z Luksemburga. Kevin Geniets musiał wycofać się z rywalizacji w kolarskim wyścigu we Francji po tym jak... przez wiatr spadła na niego plansza z logiem sponsorów.

Co tam się stało? Kuriozalna kontuzja kolarza (wideo)
Wypadek kolarza na Paryż-Nicea (Szymon Łożyński)

Czekamy na rozpoczęcie kalendarzowej wiosny, ale kolarze zawodowi już ścigają się w wyścigach w Europie. Obecnie wzrok fanów kolarstwa skupiony jest przede wszystkim na Francji, gdzie trwa kolejna edycja prestiżowych zawodów Paryż-Nicea.

Niestety na mecie w Nicei na pewno zabraknie Kevina Genietsa. Jeszcze w sobotni poranek kolarz z Luksemburga z pewnością nie przypuszczał, że zostanie wyeliminowany z wyścigu po tak kuriozalnym wypadku. Z pewnością wielu fanów kolarstwa takie zdarzenie widziało po raz pierwszy w życiu.

Geniets udawał się na start 7. etapu. Tradycyjnie przejechał obok platform z logami sponsorów. Pech chciał, że w tym samym momencie bardzo mocno zawiał wiatr. Konstrukcja nie wytrzymała podmuchu i runęła prosto na zawodnika, co można zobaczyć w poniższym materiale wideo.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Niestety siła uderzenia była mocna i kolarz grupy Groupama-FDJ odczuł je. Co prawda krótko po upadku zdecydował się na start w sobotnim etapie, ale dość szybko okazało się, że nic z tego nie będzie. Zawodnik z Luksemburga wycofał się z sobotniej rywalizacji po kilku przejechanych kilometrach. Tym samym nie ukończy tegorocznej edycji Paryż-Nicea.

Grupa FDJ poinformowała, że w wyniku przewrócenia się plandeki sponsorskiej na kolarza, ich zawodnik doznał urazu kostki.

W wyścigu we Francji prowadzi Słoweniec, były skoczek narciarski, Primoz Roglic. Geniets zajmował 99. pozycję przed sobotnim etapem.

Zobacz także: Tego gola można oglądać godzinami! Cóż za precyzja (wideo)
Autor:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić