Jakub Artych
Jakub Artych| 
aktualizacja 

Szlachetne serce Adama Małysza. Angażuje się w pomoc dla Ukrainy

Wielu Polaków od kilkunastu dni przebywa na granicy z Ukrainą i pomaga uciekającym z wojny uchodźcom. W pomoc zaangażował się także Adam Małysz, który wystosował apel.

Szlachetne serce Adama Małysza. Angażuje się w pomoc dla Ukrainy
Szlachetne serce Adama Małysza. Angażuje się w pomoc dla Ukrainy (Instagram)

24 lutego Rosja rozpoczęła wojnę w Ukrainie. Od ponad dwóch tygodni jej wojsko regularnie ostrzeliwuje i bombarduje największe ukraińskie miasta. Działania zapoczątkowane rozkazem prezydenta Władimira Putina doprowadziły już do śmierci setek niewinnych osób, bo armia atakuje również budynki mieszkalne i szpitale.

Z Ukrainy ucieka coraz więcej uchodźców, głównie do Polski. Jak informowała straż graniczna, od 24.02 do Polski przyjechało 1,33 mln osób.

Tym, którzy zostali na placu wojny, także potrzeba jest pomoc. W nią angażują się politycy, artyści, sportowcy czy zwykli ludzie. Ostatnio informowaliśmy, że Mamed Chalidow wspólnie z innymi zawodnikami, zawodniczkami oraz Maciejem Kawulskim ruszyli w kierunku ukraińskiej granicy, żeby nieść pomoc ludziom.

Ważny apel Adama Małysza

W pomoc angażuje się także Adam Małysz, który wsparł zbiórkę dla Ukrainy zorganizowaną przez Salezjanina - ks. Andrzeja Polichta.

Salezjanie prowadzą szkoły w Ukrainie (w Bóbrce, Żytomierzu, Korostyszewie i w Odessie). Ich domy rekolekcyjne zostały udostępnione dla ochrony miejscowej ludności. Duża część parafian udała się już na front. Samochód z darami wyjeżdża z Bielska Białej w poniedziałek. Jeżeli ktoś z Was, moi drodzy jest z okolic i chciałby również wesprzeć zbiórkę, serdecznie zapraszam! - napisał Adam Małysz.

Jak podkreśla były sportowiec, potrzebne są przede wszystkim śpiwory, koce, latarki, karimaty dla żołnierzy wysłanych na front, a także środki opatrunkowe i żywność z długim terminem przydatności.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: #dziejesiewsporcie: syn gwiazdy NBA skradł show!
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić