VDB| 
aktualizacja 

"Dobra lekcja". Kompromitujące nagranie, którym żyje Rosja, dotarło do Putina

222

Prezydent Rosji Władimir Putin podczas dorocznej konferencji prasowej przez kilka godzin odpowiadał na pytania dziennikarzy. Wśród nich nie zabrakło tematu wstydliwego wideo Artioma Dziuby, które obiegło światowe media społecznościowe. Co ciekawe, Putin wyraził swoje zrozumienie dla tej sytuacji.

"Dobra lekcja". Kompromitujące nagranie, którym żyje Rosja, dotarło do Putina
Władimir Putin komentuje wideo Artioma Dziuby (Twitter.com)

Wielogodzinne konferencja prasowa, podczas której Władimir Putin mierzy się z pytaniami dziennikarzy z całego świata to już tradycja. Transmisja z tego wydarzenia cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród Rosjan. Szacuje się, że nawet 1/3 rosyjskiego społeczeństwa śledziło transmisję na żywo z tej sesji pytań i odpowiedzi.

Światowe media zazwyczaj skupią się na tematach politycznych. Te przeważają, jednakże każdego roku nie brakuje również tematów lifestyle'owych. Tak też było i tym razem. Jednym z pytań, które zadano prezydentowi Rosji była kwestia wstydliwego wideo gwiazdy rosyjskiej reprezentacji - Artioma Dziuby.

Konkretnie zapytano Władimira Putina czy tego typu incydenty z życia prywatnego gwiazd sportu i celebrytów powinny mieć potem późniejszy wpływ na ich karierę zawodową. Takie konsekwencje spotkały rosyjskiego piłkarza, bowiem został usunięty z reprezentacji oraz stracił opaskę kapitana w Zenicie Sankt Petersburg. Prezydent Rosji wyraził zdecydowane stanowisko na ten temat.

- Jest na to tylko jedna odpowiedź. Oczywiście, że nie. Niech Artiom Dziuba sam się zajmie swoimi sprawami osobistymi. Wtrącanie się w czyjeś sprawy jest niegodne normalnego społeczeństwa - skomentował Władimir Putin.

Co więcej, rosyjski prezydent ostrzegł inne osoby publiczne przed tego typu incydentami. Zdradził im również kilka rad, których zastosowanie może im pomóc uniknąć tak wstydliwych sytuacji.

- Artiom Dziuba jest osobą publiczną i to było nieuniknione. Dla niego i innych osób publicznych to dobra lekcja, aby mieli się na uwadze. Po drugie, należy pamiętać, że istnieją ogólne zasady i lepiej ich się trzymać. Jednak jeszcze raz, czy takie sytuacje powinny wpływać na życie zawodowe? Oczywiście nie - podsumował Putin.

Z konferencji dowiedzieliśmy się również, że całą sytuacją zainteresowały się rosyjskie służby. Poczynią one działania mające na celu schwytanie hakerów, którzy szantażowali rosyjskiego gwiazdora. Natomiast już wcześniej, selekcjoner reprezentacji Rosji - Stanisław Czerczesow - zapowiedział, że powoła Artioma Dziubę na kolejne zgrupowanie.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Artur Szpilka zaszalał podczas morsowania. "Wariat", "To się nie dzieje!"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić