Jan Manicki
Jan Manicki| 

To zdjęcie obiegło cały świat. Reanimowany duński piłkarz. Nowe fakty

124

W sobotę na boisku w Kopenhadze rozegrały się dramatyczne sceny. Podczas spotkania Dania – Finlandia jeden z Duńczyków padł na murawę. Christian Eriksen doznał ataku serca.

To zdjęcie obiegło cały świat. Reanimowany duński piłkarz. Nowe fakty
Christian Eriksen został zniesiony z boiska na noszach (Twitter)

Podczas pierwszego meczu grupy B mistrzostw Europy w piłce nożnej miał miejsce bardzo poważny incydent. Pierwsza połowa spotkania między Danią i Finaldią dobiegała właśnie końca, kiedy nagle lider Duńczyków Christian Eriksen upadł na murawę.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na miejsce błyskawicznie wezwano pomoc medyczną. Kibice wstrzymali oddech, a piłkarze utworzyli kordon, zasłaniający akcję ratunkową. Na boisku cała we łzach pojawiła się partnerka Eriksena Sabrina Kvist Jensen.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Przez kilkanaście minut trwała reanimacja piłkarza. Został zniesiony z murawy na noszach. Mecz został przerwany.

Eksperci w studiu Telewizji Polskiej zaczęli zastanawiać się, jakie mogą być konsekwencje incydentu. Prowadząca Sylwia Dekiert rozważała sytuację, w której piłkarz nie przeżyje. W mediach społecznościowych spadła za to na nią ogromna krytyka.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Natychmiast pojawiły się jednak głosy, że dziennikarka wykonywała jedynie swoją pracę. Dziennikarz o2 Łukasz Maziewski ocenił na Twitterze, że każdemu mogą przydarzyć się niefortunne sformułowania.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

EURO 2020. Dramat na boisku. Christian Eriksen reanimowany

Po dłuższej chwili niepewności duńska państwowa telewizja DR1 Christian Eriksen żyje. Po ataku serca przywrócono jego funkcje życiowe. W sieci pojawiło się także zdjęcie, na którym zawodnikowi podawany jest tlen. Eriksen wyraźnie podnosi na nim głowę.

Mamy informacje, że stan Christiana Eriksena jest stabilny. Został przetransportowany do szpitala w Kopenhadze. Oby była to prawda – przekazał jeden z komentatorów TVP Mateusz Borek.

Pozytywne informacje napłynęły także ze strony duńskiej federacji piłkarskiej. Ogłoszono, że piłkarz jest przytomny i cały czas udzielana jest mu pomoc medyczna.

Piłkarz padł na murawę. Dwóch bohaterów

W sieci wskazywanych jest dwóch bohaterów całego incydentu. Pierwszy z nich to sędzia spotkania Anthony Taylor. Arbiter natychmiast przerwał mecz i wezwał na murawę medyków.

Bohater – ocenił jeden z kibiców.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Drugim bohaterem dramatu jest kapitan duńskiej drużyny Simon Kjær. To on udzielił pierwszej pomocy Christianowi Eriksenowi. Zadbał o ułożenie jego szyi oraz o to, żeby nie zadławił się jezykiem. Później pocieszał również partnerkę piłkarza.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kontrowersyjna decyzja federacji. Mecz został wznowiony

Kibice zostali poproszeni o pozostanie na stadionie. UEFA przeprowadziła konsultacje z federacjami piłkarskimi. Christian Eriksen miał odzyskać w szpitalu przytomność i rozmawiać przez telefon z drużyną.

Wspólnie zdecydowano, że mecz zostanie wznowiony – przekaz Mateusz Borek.

Po godz. 20 UEFA wydała w sprawie meczu oficjalne oświadczenie. Spotkanie zostało wznowione o godz. 20:30.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Obejrzyj także: Euro 2020. Paulo Sousa zbyt szybko wybrał bramkarza nr 1? "Podziałała na resztę demotywująco"

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić