|

Dania-Finlandia. Kontrowersyjna decyzja UEFA po dramatycznej sytuacji

13
Podziel się

Mecz EURO 2020 między Danią a Finlandią został przerwany w 43. minucie. Lider Duńczyków Christian Eriksen doznał ataku serca. Po kilkudziesięciu minutach europejska federacja podjęła decyzję w sprawie kontynuowania spotkania.

Kibice zostali poproszeni o pozostanie na stadionie (Twitter)
bEpEGLSd

Pojawiły się nowe informacje na temat spotkania grupy B mistrzostw Europy w piłce nożnej Dania – Finlandia. Mecz został przerwany w związku z dramatycznymi zdarzeniami do których doszło na murawie. Piłkarz Christian Eriksen upadł na boisko z powodu ataku serca.

Piłkarz padł nieprzytomny na murawę. UEFA podjęła decyzję

Zdaniem polskich i zagranicznych komentatorów, spotkanie nie powinno być kontynuowane tego samego dnia. UEFA miała pierwotnie ogłosić decyzję w tej sprawie o godz 19:45.

bEpEGLSf

Tuż po godz. 20 pojawiło się kolejne oświadczenie europejskiej federacji piłkarskiej. Stwierdzono w nim, że mecz zostanie wznowiony o godz. 20:30. Rozegrana zostanie druga połowa oraz ostatnie 5 minut pierwszej.

bEpEGLSl

Mecz został wznowiony. Kibice są wściekli

Kibice są oburzeni postawą UEFY. Ich zdaniem w tak tragicznej sytuacji spotkanie powinno zostać odwołane lub przełożone na inny termin.

bEpEGLSm

Okazuje się jednak, że decyzja o dokończeniu meczu zapadła po konsultacjach z piłkarzami. Mieli oni rozmawiać telefonicznie z Christianem Eriksenem.

Obejrzyj także: Euro 2020. Paulo Sousa zbyt szybko wybrał bramkarza nr 1? "Podziałała na resztę demotywująco"